Sklo

Nakoľko sklo tvorí pri väčšine rozmerov plastových okien podstatnú časť plochy okna, má aj určujúci vplyv na celkové tepelné a akustické vlastnosti okna. Na výrobu izolačných dvoj a trojskiel používame sklá z francúzskeho koncernu Saint Gobain. Sklo z interiérovej strany je typu float, dištančný rámik v základe aluminiový a sklo z exteriérovej strany typu termofloat.

Všetky okná EKOPROFIL sú štandardne zasklievané izolačným dvojsklom s koeficientom prestupu tepla U=1,0 W/m2K. Tieto dvojsklá sú plnené argónom a jednotlivé tabule skla majú hrúbku 4 mm. Pri použití tohto plynu je najideálnejší rozostup skiel 16 mm (teda rozmery 4–16–4 mm). Už v základe montované dvojsklo dosahuje parametre akustickej izolácie triedy 2 a okná odhlučnia až o 33 dB! Ponuka skiel je mimoriadne rozmanitá a zahŕňa ornamentálne sklá typu: dubová kôra číra, bronzová, činčila číra, bronzová, delta číra, delta bronz, delta matovaná, crepy, mastercarre, zrkadlové sklá antisol a stopsol v rozličných odtieňoch, izolačné  dvojsklá s nižším koeficientom prestupu tepla, ako aj izolačné trojsklá s koeficientom prestupu tepla U<0,7 W/m2K.

V ponuke spoločnosti Ekoprofil sa rovnako nachádzajú bezpečnostné izolačné dvojsklá tvrdené, alebo lepené, ktoré sa pri násilnom poškodení skla neroztrieštia, ale držia vkope vďaka fólií na ktorej sú nalepené a ich prekonanie je omnoho náročnejšie. Tieto lepené bezpečnostné sklá (conexy) môžu mať parametre od 33.1-16-4, až po 44.2-16-44.2 mm. S cieľom ešte viac zlepšiť akustické izolačné vlastnosti skiel aplikujú sa na sklá špeciálne akustické fólie, ktoré v kombinácii s inertným plynom hexafluorid sírny odhlučnia interiér až o 51 dB!
Výrazným dekoračným prvkom, používaným pri výrobe skiel sú medzisklenné priečky, o ktorých sa zmieňujeme v časti „doplnky k Vašim oknám“.

Všetky otázky ohľadne skiel Vám ochotne zodpovedia naši vyškolení predajní poradcovia osobne na prevádzkach, alebo telefonicky.