7 dôležitých otázok pred kúpou okien

Vážený záujemca o okná či dvere, pred každým rozhodnutím, ktoré ste v živote museli urobiť, bolo nevyhnutné mať dostatok východiskových informácií, aby vaše rozhodnutie bolo správne a aby ste ho časom nemuseli ľutovať.

Kúpa nových okien je veľká investícia. Aby vám okná slúžili k spokojnosti niekoľko desiatok rokov, boli estetické a technologicky vyspelé, spĺňali ekologické normy a normy kvality, musíte sa rozhodovať s rozumom – a teda s dostatkom informácií.

Opýtajte sa predajcu okien predovšetkým na:

  1. Kto je výrobca jednotlivých komponentov, použitých pri výrobe okna (profilov, skla, kovania)? Aké majú tieto komponenty parametre a špeciálne vlastnosti?
  2. Mám možnosť výberu z viacerých profilových systémov k uspokojeniu mojich konkrétnych požiadaviek?
  3. V prípade požiadavky na farebné prevedenie okien, ponúka mi predajca dostatočne širokú paletu farieb? Akou technológiou je aplikovaná farba na PVC profiloch?
  4. Umožní mi predajca vidieť celý proces výroby? Mám možnosť pozrieť sa na zrealizovanú montáž okien montážnou partiou danej firmy?
  5. Je potrebné starať sa o moje plastové okná? Ponúka mi predajca záručný a pozáručný servis?
  6. Rozumiem podmienkam záruky? Nesnaží sa ma predajca zmiasť nepravdivými marketingovými informáciami o nereálne dlhej záruke?
  7. Ako dlho funguje spoločnosť, ktorá mi ponúka okná? Jedná sa o predajcu, za ktorým stojí istota silnej spoločnosti, s technologickým zázemím a finančnou stabilitou, alebo sa jedná o predajcu, ktorý tu dnes je a zajtra už nemusí?

 

Vážený záujemca o okná či dvere, prosím, preverte si tieto hlavné okruhy u vášho potenciálneho dodávateľa okien, aby ste sa vyhli prípadným nepríjemnostiam, súvisiacim s opakovanou výmenou vašich okien po uplynutí niekoľkých pár rokov.

Kolektív spoločnosti Ekoprofil