Ako sme začínali?

Ako sme vlastne začínali? 

Počiatky EKOPROFILU začínajú v roku 2005, kedy sa mladík zo Žiliny rozhodol vzhľadom na vlastnú skúsenosť s nedostatočnou ponukou na trhu rozšíriť svoje aktivity o oblasť predaja plastových okien. Vznikla dohoda o spolupráci s Českou spoločnosťou Ekoprofil, spol. s r. o., následne malá predajnička v ktorej sa úspešne rozbehol predaj plastových okien.

2006 – Predaj nám napredoval, práca nás napĺňala a tím pozostával už z 2 predajcov a 2 montážnikov.

2007 – V tomto roku (konkrétne 5.5.) vznikla slovenská spoločnosť Ekoprofil, s.r.o. Rozšírili sme tím na počet 12 spolupracovníkov a otvorili predajňu v Považskej Bystrici, následne aj predajne v Trnave a Nitre a začali sme poškuľovať po trhu v Bratislave. Spustili sme veľkoobchodné aktivity.

2008 – Otvorili sme predajňu v Bratislave, naskladnili najbežnejšie rozmery panelákových okien a svoj predajný úspech postavili hlavne na rýchlosti dodávky a realizácie.

2009 – Prvý krát sme sa zúčastnili na veľtrhu Coneco, ako spoluvystavovatelia v expozícii HasauGroup.

2010 – Pre neférové praktiky partnera zastavujeme aktivity v BA.

2011 – Osud nám do cesty postavil 4 mimoriadne šikovné a skúsené dievčatá a my sme otvorili prevádzky v Topoľčanoch a Leviciach. Začali sme riadiť tím a vzdali sme sa „hurá systému.  

2012 – Uvedomili sme si, že nepredávame „len“ okná… poskytujeme a chránime našim klientom teplo domova, pokojný spánok a bezpečie pre ich rodiny. Otvárame novú, pomerne skromnú predajňu v BA. Začíname ponúkať franšízovú spoluprácu partnerom z celej SR a postupne spoločne otvárame necelú desiatku predajní.

2013 – Samostatne a ohurujúco sa zúčastňujeme na stavebnom veľtrhu Coneco s veľkoplošnou expozíciou. Získavame najprestížnejšieho ocenenia stavebného prvku – „Zlatá plaketa“ naším oknom Geneo FD+ a užívame si slávu. Od tohto roku sa pravidelne zúčastňujeme stavebného veľtrhu Coneco aj veľtrhu Nábytok a bývanie v NR.

2014 – Sťahujeme predajňu v Žiline do najväčšieho showroomu okien a dverí na severe Slovenska. O niekoľko levelov zlepšujeme náš prvý eshop na okná v SR, spúšťame nový eshop na interiérové dvere a predaj cez tento kanál naberá na zaujímavosti. Žiaľ rušíme predajňu v Leviciach a následne aj v Topoľčanoch.

2015 – Sťahujeme predajňu v BA do krásneho, reprezentačného showroomu s množstvom vzoriek, a priestranným zázemím. Finančná aj odbytová podpora nášmu kamarátovi a kolegovi umožnila otvorenie výrobného podniku na okná a dvere v Nových Zámkoch. Začala sa výrobná éra našej spoločnosti… o tomto sme doposiaľ len tajne snívali.

2017 – Začíname vyrábať Najmodernejšie okno – Deceuninck Eforte s balíkom inovácií Future Design plus. Niečo také sa v našej brandži doposiaľ nikto neodvážil… „vypeckovať“ okno maximálnou výbavou a zdostupniť tak najmodernejšie vychytávky a vymoženosti širokej verejnosti. 

2018 – Vyrábame a dodávame najbezpečnejšie okno, robíme osvetu a demonštrujeme odolnosť našich okien voči vlámaniu. Sťahujeme predajňu v NR do krásneho showroomu. 

2019 – Naplno sme sa obuli do výroby a predaja vonkajšej tieniacej techniky. Naše najinovatívnejšie žalúziové boxy Combo a Frontal nemajú konkurenciu. Tvoríme tak spolu s oknami dokonalý inovatívny celok.

2020 – Prišiel Covid a mysleli sme si, že s ním aj koniec sveta. No nie je tomu tak… Napriek strachu, ťažkostiam s lockdownami, výpadkami členov tímu sa so situáciou učíme úspešne žiť.  Sťahujeme predajňu v Trnave do reprezentatívneho showroomu.

2021 – Prežívame ťažké obdobie… množstvo tovaru sa stalo nedostupným, termíny sa predĺžili niekoľkonásobne, ceny sa menia takmer každý deň… veľa turbulencií naraz.  

2022 – Otvárame najlepšie vybavený showroom s oknami v Košiciach. Počet interných členov tímu dosiahol číslo 40 a k tomu niekoľko desiatok živnostníkov. Počet členov výrobného tímu sa o niečo scvrkol. S cieľom výrazne zvýšiť kvalitu a dodržiavať termíny realizácií sme vytvorili interné montážne skupiny.  

2023 – Pripravujeme nový showroom, spolu s centrálou firmy a logistickým centrom v priemyselnej časti Žiliny. Veľkým množstvom špeciálnych vzoriek vybavený žilinský showroom otvárame v októbri 2023. 

2024 – Posilňujeme digitalizáciu našich procesov, s cieľom skvalitniť obsluhu našich klientov. Prinášame našim klientom 2 e-booky plné informácií o výbere okien, dverí a tieniacej techniky. Opäť niečo, čo v našej sfére nikto pred nami neurobil.  

To najcennejšie čo máme a čo tvorí EKOPROFIL je náš peckový tím a spoločne sme sa rozhodli zabojovať voči naplánovanej recesii nie len v stavebnom odvetví. Sme pripravení chrániť vaše teplo domova, pokojný spánok a bezpečie vašej rodiny… to nás baví a ženie vpred!

Veríme, že dlhoročná prax spojená s prvotriednymi produktmi a odbornou kvalifikáciou našich zamestnancov plne uspokoja aj vaše najnáročnejšie požiadavky a naše výrobky sa stanú príjemnou súčasťou vášho každodenného života.

Vaša návšteva na našej stránke nás mimoriadne teší, no zároveň zaväzuje. Veríme, že aj vy sa pripojíte k radom spokojných zákazníkov našej spoločnosti a vyberiete si najpredávanejšie plastové okná po celom Slovensku, kvalitné hliníkové okná alebo dvere, garážovú bránu, terasu či tieniacu techniku – že si vyberiete EKOPROFIL.

kolektív spoločnosti EKOPROFIL

Vyhľadať najbližší showroom alebo predajňu