Vchodové dvere

Dvere zosobňujú majiteľa domu. A či už vyberáte dvere do modernej stavby, alebo do stavby v tradičnom štýle, nízkoenergetickej, či štandardnej, luxusnej, alebo ekonomickej, je nutné mať na pamäti 4 hlavné určujúce parametre: izolačné vlastnosti, bezpečnosť, materiál a dizajn. Sortiment dverí v spoločnosti Ekoprofil je najširší v rámci slovenského trhu, čo je predpokladom pre Váš neobmedzený výber. V našej ponuke tak nájdete plastové vchodové dvere, hliníkové vchodové dvere, interiérové dvere ale aj bezpečnostné či posúvne terasové dvere.

Izolačné vlastnosti dverí

Dvere, najmä vonkajšie dvere, musia byť schopné odolávať poveternostným vplyvom. Týmito vplyvmi sú predovšetkým nízke zimné teploty, dážď, rozmerová rozťažnosť pri zmenách teploty, ako aj vplyv UV žiarenia.

S cieľom minimalizovať úniky tepla boli do štandardného vybavenia viacerých kolekcií dverí zaradené vylepšenia ako napr. nahradenie izolačného 2-skla izolačným 3-sklom, hrúbka izolačných panelov zvýšená o viac ako 60%, tzv. teplý prah, … a to všetko bez príplatku.

Materiál dverí

Aby vaše nové dvere plnili dlhé roky bez obmedzení svoju funkciu, je materiál použitý pri ich výrobe, ale aj technologické postupy pri výrobe podrobené výrazne vyšším nárokom, ako pri výrobe okien. Dvere Ekoprofil spĺňajú tieto nároky vďaka použitiu moderných konštrukčných riešení, vyspelých materiálov a moderných výrobných technológií, ktoré vyplývajú z príslušných výskumov a dohľadu akreditovaných inštitúcií.

Pri voľbe dverí na Váš dom, bytovku, či firmu máte v zásade na výber 4 základné materiálové alternatívy:

 

Bezpečnosť dverí

Dvere sú oveľa rizikovejšie z pohľadu možnosti vlámania sa, ako okná. Z tohto dôvodu sú dvere Ekoprofil vybavené špeciálnym uzamykacím mechanizmom s tromi až piatimi uzatváracími bodmi, 3 mm hrubou uzatvorenou oceľovou výstužou (pri plastových dverách) a overenými pántami, so zvýšenou odolnosťou a s 3D reguláciou. Bezpečnostné parametre dverí Ekoprofil, ako aj užívateľský komfort ovplyvňuje najmä hlavné dverové kovanie a tým je rozvora.

Dizajn

Dvere sú klenotom vášho domu a pokiaľ sa o oknách hovorí, že sú očami domu, tak dvere sú jeho ústami. Povedia o ňom a o ľuďoch v ňom žijúcich asi najviac. Ak je váš dom klasického, moderného, alebo futuristického architektonického štýlu, dvere na Váš dom si v Ekoprofile vďaka najširšej ponuke na trhu určite vyberiete.