Sekčné garážové brány


Sekčné garážové brány
sú najobľúbenejší a najpoužívanejší produkt vo svojej kategórií. Dominujú najmä vďaka rozmanitosti povrchového a farebného vyhotovenia, vysokú funkčnosť a dostupnosť.

Pri výrobe sekčných garážových brán v sortimente spoločnosti EKOPROFIL sú použité overené komponenty, ktoré spĺňajú kvalitatívne a bezpečnostné kritéria európskych noriem a zaručujú vysokú kvalitu finálneho výrobku.

Sekčné garážové brány sa skladajú z pozdĺžne uložených sekcií – panelov, ktoré sú pomocou systému torzných pružín zasúvané po vodiacich koľajniciach pod strop.

Sekčné garážové brány
Sekčné garážové brány
Sekčné garážové brány

Kovania používané v sekčných garážových bránach Ekoprofil majú podľa potreby štandardný zdvih, šikmý, vertikálny, zvýšený, alebo znížený zdvih.
Bezkonkurenčnými novinkami sú kovania Tunel a Bunker, vďaka ktorým Vám namontujeme bránu aj do otvoru bez nadpražia a bez ostenia (t.j. do „tunelu“).

Vypočítajte si sami cenu garážovej brány

Charakteristika sekčných garážových brán

 • rozmer na mieru – šírka až do 5500 mm, výška až do 3000 mm
 • koeficient prestupu tepla panelov U = 0,54 W/(m2.K)
 • tepelný odpor R = 1,85 W/(m2.K)
 • zámok proti privretiu prstov a protipádová poistka bez príplatku
 • sekcie sú zateplené 40 mm vrstvou polyuretánu

Príslušenstvo a doplnky

 • mechanická prevodovka – s reťazou
 • okienka – veľmi originálne riešenie presvetlenia
 • garáže, v ktorej nie sú iné okná
 • madlá, umožňujúce ručné otváranie brány
 • (sériovo montované)
 • personálne dvere, ktoré sú funkčným riešením
 • zabezpečujúcim dodatočný vstup pri zavretej bráne

Motory a ovládanie sekčných garážových brán

Garážové brány sa prevažne kombinujú s motorickým ovládaním. Motory sú vyberané podľa plochy brány, ako aj podľa požadovaného komfortu a dodatočných funkcií (optické snímače, napojenie na vysielač zabudovaný vo vozidle, …).

Povrchová úprava

Povrchová úprava garážovej brány je na výbere investora, a to buď hladká, alebo so štruktúrou dreva v ľubovoľnej farbe z palety RAL (polomatná a zrnitá matná), alebo s drevoimitačnou fóliou ako pri plastových oknách, s jemnou štruktúrou dreva (drevoimitačných prevedení je cca 40 a ich ponuka sa stále rozširuje).

V základnej palete farebných prevedení sú farby: biela, strieborná RAL 9006, strieborná RAL 9007, antracit RAL 7016, hnedá RAL 8014, zlatý dub, orech, mahagón, čerešňa.

Jednotlivé sekcie sú dekorované horizontálnym prelisom (vytvorenie dizajnu pripomínajúceho laty – úzke, stredné, alebo široké), alebo dekoračnou kazetou. Na výber sú panely: Luxury, Clasic, Final, Actual a Rustical.

Typy panelov garážových brán

Alternatívou ku bránam z kovových panelov, zateplených polyuteránom, sú brány vyrobené z lepeného dreva – vysušeného na požadovanú vlhkosť. Štvorvrstvový systém povrchovej úpravy – hĺbková impregnácia, farebná impregnácia, vysokotlakový nástrek lazúry 150 µm, vysokotlakový nástrek vrchnej lazury 150 µm garantujú vysokú životnosť a komfort pri používaní.

Princíp sekčných brán je riešený výsuvom jednotlivých sekcií umiestnených vo vodiacich koľajniciach až pod strop tak, aby brána čo najmenej zasahovala do pracovného priestoru garáže.

Garážové brány sú vybavené ochranou proti zacviknutiu prstov. Tým Vy aj ostatní príslušníci Vašej rodiny budú môcť používať vašu garážovú bránu s vedomím maximálnej bezpečnosti.

Pružiny zabezpečujú plynulý a ľahký chod sekčnej garážovej brány. Veľkosť, hrúbka, dĺžka pružiny, počet natočenia pružiny je u každej brány samostatne vypočítaná pomocou počítačového programu, podobne ako aj hrúbka a dĺžka oceľového lanka. Súčasťou kovania je torzná tyč s drážkou alebo bez drážky, ktorá závisí od veľkosti a váhy brány.

Torzná pružina vzadu a používa pri extrémne nízkom preklade.

Tichý a plynulý chod brány zabezpečujú nastaviteľné pánty a nylónové kolieska s ložiskami. Uzavreté vodiace koľajnice zabraňujú náhodnému dotyku pohybujúcich sa častí garážovej brány.

Nová technológia pružín – opráškované pružiny (power coated)

Nová technológia spočíva vo výrobe pružín. Celý proces prebieha vo výbušnej sále, kde sa pružiny spracovávajú nanášaním oceľových guľôčok rýchlosťou 300km/h. Drsný povrch pružiny sa zmení na hladký. Týmto procesom sa znižuje napätie pružiny čím sa stáva odolnejšia. Tento proces bol vytvorení výhradne pre Flexi Force pružiny.

Vyššia kvalita a následne aj dlhšia životnosť (až o 40%) pružín je dosiahnutá aj povrchovou úpravou a to nanesením špeciálneho práškového povrchu. Farba pružiny je RAL 5014 (sivomodrá). Výhodou týchto úprav sú:

 • úplne zamedzenie korózie
 • dlhšia životnosť
 • jednoduchšia údržba
 • čistejšia montáž
 • moderný dizajn

Nezáväzný dopyt

 
Vyplňte prosím formulár, radi Vám pripravíme kalkuláciu v aktuálnej akciovej cene.

  Vaše meno (povinné)

  Váš email (povinné)

  Telefónne číslo (povinné)

  Okres

  Vaša správa

  Pripojiť súbor

  Uvítam zasielanie rád a tipov k oknám, dverám, tieneniu a ďalším produktom (Súhlasím so zasielaním)

  Vaša správa bola úspešne odoslaná. Budeme sa jej venovať s najvyššou prioritou čo najskôr. Zatiaľ vám odporúčame prečítať si náš e-book "Ako vybrať okná na váš dom či byt a neprísť tak až o 10 000€", kde nájdete užitočné informácie a tipy, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní sa. Získate ho bezplatne na tomto linku. Ďakujeme za váš záujem a tešíme sa na spoluprácu s vami.
  tím spoločnosti Ekoprofil