Hliníkové okná

Hliníkové okná a dvere

Vďaka svojej funkcionalite, technickým parametrom a estetickej hodnote zažívajú hliníkové okná a hliníkové dvere rozkvet. Nové trendy nadväzujú na nové výzvy vedúce k uspokojeniu predstáv architektov, či priamo investorov a hliníkové okná tieto predstavy umožňujú napĺňať. Hliníkové okná vs. plastové okná sa odlišujú okrem dizajnu najmä vo väčšej konštrukčnej pevnosti a životnosti hliníkových okien. Umožňujú teda voliť úžasné, nadrozmerné výrobky a to nielen okná, ale aj vchodové hliníkové dvere a posuvné terasové hliníkové dvere.   

Systémy sú rozdelené do troch hlavných skupín:

a) hliníkové profily bez prerušenia tepelného mostu, 

b) profily s prerušením tepelného mostu, 

c) profily s prerušením tepelného mostu + s dodatočnou tepelnou izoláciou.

Prerušenie tepelného mostu v profile hliníkového okna predstavuje polyamidový pásik posilnený skleným vláknom oddeľujúci interiérovú stranu hliníkového profilu od exteriérovej. Dodatočná izolácia sa prevádza iba v systémoch s prerušením tepelného mostu a to špeciálnou izolačnou penou, polystyrénovou vložkou, alebo aj “kozmickým” materiálom – kremičitým aerogelom. Takto získavajú hliníkové okná tepelno-izolačné parametre okien vhodných aj pre pasívne domy. 

Je všeobecne známe, že hliníkové profily sú mimoriadne atraktívne, elegantné, pevné, s možnosťou farbenia do všetkých odtieňov RAL, eloxované, prípadne v prevedení imitácie dreva. Farebné prevedenia hliníkových okien je opäť  oblasť, kde hliníkové okná dominujú nad plastovými. Odporúčame náš článok: nevídané farby hliníkových okien.

V sortimente EKOPROFILu sa nachádza viacero značiek hliníkových okien a profilových variant.
V najväčšej obľube sú systémy ALIPLAST, ALUPROF a SCHUCO.

Základný prehľad vlastností hliníkových okien

tabulka hlinikovych okien ekoprofil.sk

Nezáväzný dopyt

 
Vyplňte prosím formulár, radi Vám pripravíme kalkuláciu v aktuálnej akciovej cene.

  Vaše meno (povinné)

  Váš email (povinné)

  Telefónne číslo (povinné)

  Okres

  Vaša správa

  Pripojiť súbor

  Vaša správa bola úspešne odoslaná. Budeme sa jej venovať s najvyššou prioritou čo najskôr. Zatiaľ vám odporúčame prečítať si náš e-book "Ako vybrať okná na váš dom či byt a neprísť tak až o 10 000€", kde nájdete užitočné informácie a tipy, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní sa. Získate ho bezplatne na tomto linku. Ďakujeme za váš záujem a tešíme sa na spoluprácu s vami.
  tím spoločnosti Ekoprofil