Vyberáme okná do novostavby domu

Rozhodnite sa pre plastové alebo hliníkové okná od Ekoprofilu

Stavba domu je veľkou vecou v živote človeka. Onedlho budete bývať v celkom novom dome, ktorý ste si vysnívali. Venovali ste nemalé úsilie príprave alebo výberu vhodného projektu domu. Rozhodovali ste, kde pôjde aká izba, s akým pôdorysom, ako rozložiť kúpeľňu – plánovali ste pozíciu televízora, možno krbu, vypínačov, zásuviek, jedálenského stola a následne svietidiel. Samozrejme museli ste si naplánovať pozíciu a veľkosť okien, možno veľkého okna na terasu, taktiež dverí. Všetko je to na papieri a začínajú stavebné práce.

My v Ekoprofile sme radi, keď nám váš projekt prinesiete na preštudovanie ešte skôr, než sa začne so stavbou. Dokážete si tak nezriedka zvýšiť komfort a estetiku bývania, znížiť náklady ale aj starosti.

Vyberáme okná do novostavby domu

Odporúčané typy PLASTOVÝCH OKIEN pre stavbu vášho domu

zakladne Plastové okno Aluplast Neo MD  < Úspornejšie modely    Jednoduchšie modely > Aluplast NEO MD Plastové okno EKOPROFIL Elegant MD Plastové okná Salamander BluEvolution 92 Plastové okná Salamander BluEvolution 82 Plastové okná Rehau Synego Rehau Synego bluEvo 82 bluEvo 92 Elegant Plastové okno EKOPROFIL GreenEvolution 76 3D GreenEvo 76 3D jednoduchsie < Odporúčané modely Plastové okno EKOPROFIL Ekosun ThermoActiv 7 - Profil Plastové okno EKOPROFIL GreenEvolution 76 2D Plastové okno Aluplast Neo AD Aluplast NEO AD GreenEvo 76 2D Ekosun 7 uspornejsie Odporúčané modely > Plastové okno Aluplast Neo Energeto Aluplast NEO Energeto

+ špičkové izolačné vlastnosti (lepšie varianty sa bežne pohybujú s prestupom tepla celým oknom Uw pod 0,80 W/(m2.K), čo je limit pre pasívne stavby),

+ sú pekné, majú viaceré dizajnové prevedenia a dostupné sú vo viac ako stovke farebných prevedení,

+ sú spoľahlivé, odolné voči extrémnym poveternostným vplyvom a ich životnosť je približne 30 rokov,

+ sú ekologické a plne recyklovateľné,

+ v neposlednom rade majú veľmi zaujímavú cenu, neporovnateľnú s hliníkovými oknami.

Odporúčané typy HLINÍKOVÝCH OKIEN pre stavbu vášho domu

zakladne Hlinikové okná Schüco Alusmart 75  < Úspornejšie modely    Jednoduchšie modely > Schuco Alusmart 75 SI Hlinikové okná Aluprof MB 104 Hlinikové okná Aliplast Star Hlinikové okná Aluprof MB 86 Hliníkové okno Aluprof MB 86 US Aluprof MB 86 US Aluprof MB 86 N Aliplast Star Aluprof MB 104 Passive Aliplast MaxLight Modern jednoduchsie < Odporúčané modely Hlinikové okná Aliplast Superial Aliplast Superial i+ uspornejsie Odporúčané modely > Hlinikové okná Schüco Alusmart 90 Alusmart 90

+ môžu mať špeciálne stredové tesnenie na ráme, ktoré sa dotýka krídla na viacerých miestach a citeľne zlepšuje izolačné vlastnosti aj tesniace schopnosti okna,

+ po dizajnovej stránke sú dokonalé, môžu byť povrchovo upravené lakovaním do farieb RAL, obvykle s polomatným povrchom, no dostupné sú aj matné – štruktúrované farby s exkluzívnym vzhľadom,

+ hliníkové okná je možné si vybrať s drevodekorom (tzv. decoral, t.j. nástrek do farby + zapečenie fólie s krevokresbou, alebo štandardná laminácia fóliou s dekorom ako u okien plastových),

+ zvyšujú hodnotu nehnuteľnosti a spoločenský status,

+ sú extrémne trvácne, ich životnosť a najmä plná funkčnosť sa očakáva na minimálne 50 rokov.

Stavte na nadčasové okná

Na váš nový, vytúžený dom vám odporúčame zvoliť si okná, ktoré budú nadčasové. Nebudete ich chcieť vymeniť za desať či dvadsať rokov. Aj keď nestaviate napríklad pasívny dom, je ekonomické zvoliť si okná v pasívnom štandarde. Ich cena nie je výrazne vyššia ako cena okien pre nízkoenergetické domy.

O kvalite nebudeme ani hovoriť, tu sa skutočne neoplatí šetriť. Na vaše nové okná vám poskytneme 12-ročnú prémiovú záruku, vďaka čomu získate istotu prvotriedneho výrobku. Naviac s najvyššou bezpečnosťou proti vlámaniu v základnej cene.

Prečo má zmysel venovať sa výberu okien ešte pred začatím prác na hrubej stavbe

Zo skúseností vieme, že niekedy sa nenaplánujú niektoré okná či dvere celkom správne. Napríklad vstupné dvere odporúčame s priechodnosťou cca 85 až 90 cm, čo predstavuje výrobok so šírkou cca 100 až 105 cm a stavebný otvor 103 až 108 cm. Alebo terasové dvere v zdvižno-posuvnom prevedení pri šírke cca 2 m nebudú vyzerať dostatočne atraktívne. Rám všetkých zdvižno-posuvných systémov je pomerne masívny, taktiež krídlo.

Je totiž dimenzované na rozmer 3 metrov a pri šírke 1 m (tvorí obvykle 1/2 šírky celých dverí) bude masívne. Sklopno-posuvný systém má svoje limity pri šírke cca 3 metre. Širšie len za cenu kompromisov.

Alebo napr. balkónové dvere do otvoru napr. 110 cm? Rozmer výrobku bude cca 107 cm. Na jednokrídlový balkón to nie je málo (vzhľadom na jeho hmotnosť a možnosti profilov). Na dvojkrídlový je to zas jednoznačne primálo.

Skontrolujeme váš projekt ešte pred realizáciou

Radi si pozrieme váš projekt a overíme, či máte vhodne zvolené rozmery otvorov, delenie, umiestnenie – skrátka veci, ktoré sa následne, po vytiahnutí stien domu menia už len ťažko a s dodatočnými nákladmi.

Do vašich nových okien jednoznačne odporúčame izolačné trojsklá s teplým rámikom (a pre väčšinu prevedení ho dodávame už v základnej cene). Trojsklá môžu mať rozdielne izolačné parametre.

Nie je teda rozhodujúce, či máte trojsklo, ale aké máte trojsklo. Aktuálne je špičkou z pohľadu izolácie trojsklo s koeficientom prestupu tepla Ug=0,5 W/(m2.K). Na trhu sú aj trojsklá s prestupom tepla Ug=0,6 alebo 0,7 alebo dokonca 0,8 (čo sa síce javí iba ako “pár” desatín, no v skutočnosti je to sklo o 20 %, 40 % alebo dokonca o 60 % horšie ako spomínané trojsklo Ug=0,5 W/(m2.K)).

Pre maximálnu možnosť individualizácie vám ponúkame na výber až 133 farebných prevedení v plaste a niekoľko sto farieb prevedenia hliníku. Samozrejmosťou je maximálna odolnosť voči vlámaniu a nadštandardná starostlivosť.

Prajete si vypracovať nezáväznú ponuku pre vašu stavbu?

  Vaše meno (povinné)

  Váš email (povinné)

  Telefónne číslo (povinné)

  Okres

  Vaša správa

  Pripojiť súbor

  Pri stavbe vášho domu sa môžete na nás spoľahnúť aj pri výbere ďalších výrobkov:

  Vyžiadajte si cenovú ponuku - button
  Pozrieť najnovšiu akciu - button
  Kde všade nás nájdete - button

   Vaše meno (povinné)

   Váš email (povinné)

   Telefónne číslo (povinné)

   Okres

   Vaša správa

   Pripojiť súbor