Rekonštruujeme byt

Vyberte si okná pri rekonštrukcii bytu od Ekoprofilu

Ak rekonštruujete byt a máte staré drevené alebo nevyhovujúce plastové okná, určite veľkým prínosom pre váš komfort, tepelnú pohodu aj dizajn interiéru budú nové plastové okná s vhodnými izolačnými parametrami, bezpečnostnou aj komfortnou výbavou. Otázkou môže byť, či voliť do bytu okná s nadštandardnými tepelnými parametrami, teda napríklad s trojsklom.

Odpoveď nie je jednoznačná, nakoľko veľmi závisí, akým spôsobom je vám účtovaná spotreba tepla. Najčastejšou formou výpočtu úhrady za spotrebu tepla na Slovensku je kombinovaný výpočet – podľa nameranej hodnoty (rozličné merače na vykurovacích telesách) a podľa plochy bytu (kde sú rozpočítané rozličné prenosové straty). Žiaľ, plocha bytu je obvykle podstatnejšie kritérium a teda vaše nové, úsporné okná sa na znížení platby za teplo neprejavia v plnej miere. Tepelný komfort však pocítite. Najmä ak máte v blízkosti okna sedenie, nebudete pociťovať od okna chlad.

Rovnako tak oceníte okná s nadštandardnými tepelnými parametrami, ak obľubujete vyššie teploty v interiéri. Najmä vtedy, keď vaše vykurovacie telesá aj pri plnom výkone neboli schopné vykúriť priestory vášho bytu.

okná vhodné pre rekonštrukciu bytu
 

Odporúčané typy PLASTOVÝCH OKIEN pre rekonštrukciu vášho bytu

zakladne  < Úspornejšie modely    Aluplast Effect Plastové okno EKOPROFIL Aluplast SpecialSolar - Profil Gealan Comfort Aluplast Special Solar Salamander Streamline SL76 Deceuninck Prestige Deceuninck Arcade uspoernejsie2 Odporúčané modely > Aluplast Superior Rehau Synego Veka Softline 82 bluEvolution RS92 Deceuninck Eforte

+ špičkové izolačné vlastnosti (lepšie varianty sa bežne pohybujú s prestupom tepla celým oknom Uw pod 0,80 W/(m2.K), čo je limit pre pasívne stavby)

+ sú pekné, majú viaceré dizajnové prevedenia a dostupné sú vo viac ako stovke farebných prevedení

+ sú spoľahlivé, odolné voči extrémnym poveternostným vplyvom a ich životnosť je približne 30 rokov

+ sú ekologické a plne recyklovateľné

+ v neposlednom rade majú veľmi zaujímavú cenu, neporovnateľnú s hliníkovými či drevenými oknami

Kvalitné riešenie rekonštrukcie bytu od slovenského výrobcu

Vo všeobecnosti sú pre byty okná s dvojsklom postačujúcim variantom. Profilové systémy s funkčnými dvomi tesneniami rovnako musia poskytnúť dostatočné tesniace schopnosti, no prirodzene profily s tromi tesneniami poskytnú ešte vyššiu odolnosť voči prenikaniu vzduchu.

Na byt sú plastové okná plne vyhovujúcim riešením, hliníkové okná nie sú obvykle potrebné.

Ak máte chuť mierne sa odlíšiť, vieme vám zrealizovať napríklad okná z exteriéru v bielej farbe, no z interiéru v odtieni podľa vášho vkusu, alebo balkónové dvere iným spôsobom, ako to je vo vašom bytovom dome bežné (napríklad posuvné dvere).

Príďte sa pozrieť, poradiť sa s našimi odbornými predajcami do ktorejkoľvek predajne, či showroomu v SR a vybrať si ten najvhodnejší typ okna a doplnkovej výbavy pre vás.

Prajete si vypracovať nezáväznú ponuku pre rekonštrukciu vášho bytu?

  Vaše meno (povinné)

  Váš email (povinné)

  Telefónne číslo (povinné)

  Okres

  Vaša správa

  Pripojiť súbor

  Pri rekonštrukcii vášho bytu sa môžete na nás spoľahnúť aj pri výbere ďalších výrobkov:

   

   Vaše meno (povinné)

   Váš email (povinné)

   Telefónne číslo (povinné)

   Okres

   Vaša správa

   Pripojiť súbor