Vyberáme okná na rekonštrukciu staršieho domu

V EKOPROFILe vieme, že chcete byť hrdým majiteľom domu, ktorého netrápia netesné a nevzhľadné okná.

Aby sa vám to podarilo, potrebujete overeného dodávateľa so skúsenosťami. Vybrať si je zložité, lebo ponuka “najlepších okien za najnižšiu cenu” je na každom kroku. 

Ponúkame vám odbornú konzultáciu k vášmu zámeru výmeny okien, bezplatnú obhliadku vášho domu, a výber skutočne najvhodnejšej alternatívy. Pozeráme sa na každý dom, akoby bol náš, vyberáme okná ako sami pre seba a takto pristupujeme ku vášmu domu v každom kroku realizácie výmeny okien. Od zamerania, cez výrobu až po montáž.

Zatepľujete? Meníte strechu, okná či dvere? Pristavujete váš dom?

Čaká vás veľa rozhodnutí a taktiež potrebujete veľa peňazí. Určite by ste chceli, aby bola rekonštrukcia vášho domu čo najkvalitnejšia, trvácna a nie predražená. Možno by ste boli radi, keby ste už nikdy nemuseli opakovane dom rekonštruovať, ale radšej si odložiť peniaze na dovolenku či nové auto.

Keď ste sa už rozhodli zrekonštruovať dom, odporúčame venovať náležitú pozornosť výberu remeselníkov aj materiálov. K mimoriadne dôležitým materiálom radíme aj plastové alebo hliníkové okná; rovnako plastové alebo hliníkové vchodové dvere či interiérové dvere.

Rozhodne je vhodné, aby nad priebehom prác dozeral niekto, kto sa problematike rozumie. V určitých prípadoch vám to priamo prikazuje stavebný zákon. Predídete tak nechceným prekvapeniam a znehodnoteniu vášho úsilia aj peňazí.

Vyberte si kvalitné materiály tak, aby ste kvôli ušetreným niekoľkým stovkám či tisícom nemuseli o pár rokov rekonštruovať dom nanovo.

Vyžiadajte si cenovú ponuku - button
Pozrieť najnovšiu akciu - button
Kde všade nás nájdete - button
 

1) pošlite nám váš projekt, alebo rozmery požadovaných okien

2) odkonzultujeme možnosti a zvolíme tú najvhodnejšiu

3) radujte sa z krásnych, tesniacich a komfortne ovládaných okien

Odporúčané typy PLASTOVÝCH OKIEN pre rekonštrukciu vášho domu

zakladne Plastové okno EKOPROFIL Ekosun ThermoActiv 7 - Profil  < Úspornejšie modely    Jednoduchšie modely > Ekosun 7 Plastové okno EKOPROFIL GreenEvolution 76 3D Plastové okná Salamander BluEvolution 82 Plastové okno Aluplast Neo MD Plastové okná Rehau Synego Rehau Synego Aluplast NEO MD bluEvo 82 GreenEvo 76 3D Plastové okná Gealan 9000 Gealan S 9000 MD jednoduchsie < Odporúčané modely Plastové okno EKOPROFIL GreenEvolution 76 2D GreenEvo 76 2D uspornejsie Plastové okná Salamander BluEvolution 92 bluEvo 92 Odporúčané modely > Rehau Geneo Future design 86 MD+ Plastové okno Aluplast Neo Energeto Aluplast NEO Energeto

+ špičkové izolačné vlastnosti (lepšie varianty sa bežne pohybujú s prestupom tepla celým oknom Uw pod 0,80 W/(m2.K), čo je limit pre pasívne stavby),

+ sú pekné, majú viaceré dizajnové prevedenia a dostupné sú vo viac ako stovke farebných prevedení,

+ sú spoľahlivé, odolné voči extrémnym poveternostným vplyvom a ich životnosť je približne 30 rokov,

+ sú ekologické a plne recyklovateľné,

+ v neposlednom rade majú veľmi zaujímavú cenu, neporovnateľnú s hliníkovými či drevenými oknami.

Odporúčané typy HLINÍKOVÝCH OKIEN pre rekonštrukciu vášho domu

zakladne  < Úspornejšie modely    Jednoduchšie modely > Aliplast MaxLight Modern Hliníkové okno Aluprof MB 86 US Hlinikové okná Aliplast Star Hlinikové okná Schüco Alusmart 75 Hlinikové okná Aluprof MB 86 Aluprof MB86 N Schuco Alusmart 75 SI Aliplast Star Aluprof MB 86 US Hlinikové okná Aliplast Superial Aliplast Superial i+ jednoduchsie < Odporúčané modely Hlinikové okná Aluprof MB 70 Aluprof MB 70 uspornejsie Hlinikové okná Aluprof MB 104 Aluprof MB 104 Passive Hlinikové okná Schüco Alusmart 90 Alusmart 90 Odporúčané modely >

+ môžu mať špeciálne stredové tesnenie na ráme, ktoré sa dotýka krídla na viacerých miestach a citeľne zlepšuje izolačné vlastnosti aj tesniace schopnosti okna,

+ po dizajnovej stránke sú dokonalé, môžu byť povrchovo upravené lakovaním do farieb RAL, obvykle s polomatným povrchom, no dostupné sú aj matné – štruktúrované farby s exkluzívnym vzhľadom,

+ hliníkové okná je možné si vybrať s drevodekorom (tzv. decoral, t.j. nástrek do farby + zapečenie fólie s krevokresbou, alebo štandardná laminácia fóliou s dekorom ako u okien plastových),

+ zvyšujú hodnotu nehnuteľnosti a spoločenský status,

+ sú extrémne trvácne, ich životnosť a najmä plná funkčnosť sa očakáva na minimálne 50 rokov.

Pri rekonštrukcii si vyberte trojsklo

Pravdepodobne váš dom nebude po zateplení a celkovej rekonštrukcii pasívnou stavbou, zrejme ani nízkoenergetickou. To ale neznamená, že si máte zvoliť jednoduché okná bez dostatočných izolačných parametrov.

Skúsenosť ukazuje, že technológie a izolačné parametre okien a dverí napredujú. Ak ste menili okná či dvere pred piatimi rokmi, tak dnes sú už zrejme morálne zastaralé. Na rodinný dom odporúčame takmer nevyhnutne voliť izolačné trojsklo a profil okna so stredovým tesnením od overeného výrobcu. Do skla odporúčame tzv. “teplý rámik”, vďaka ktorému sa vaše nové okná nebudú takmer vôbec rosiť.

Voľbou takéhoto okna dosiahnete úsporu na vykurovaní vplyvom výborných izolačných vlastností okna a zároveň vplyvom vysokej tesniacej schopnosti. Okno bude navyše morálne moderné ešte pekne dlho.

Ak teda rekonštruujete alebo plánujete rekonštruovať dom, zrejme ste neboli spokojní s jeho vzhľadom, spotrebou energií, dispozičným riešením. Nechajte si predstaviť niekoľko typov okien a dverí, ktoré by boli do vášho domu vhodné. Príďte do našich predajní a vyberte si aj farebné prevedenie okna. Farebných možností je cez 50, ak hovoríme o plastových oknách. Pri hliníkových oknách a dverách je možností ešte oveľa viac.

Prajete si vypracovať nezáväznú ponuku pre vašu stavbu?

  Vaše meno (povinné)

  Váš email (povinné)

  Telefónne číslo (povinné)

  Okres

  Vaša správa

  Pripojiť súbor

  Pri rekonštrukcii vášho domu sa môžete na nás spoľahnúť aj pri výbere ďalších výrobkov:

  Vyžiadajte si cenovú ponuku - button
  Pozrieť najnovšiu akciu - button
  Kde všade nás nájdete - button
   

   Vaše meno (povinné)

   Váš email (povinné)

   Telefónne číslo (povinné)

   Okres

   Vaša správa

   Pripojiť súbor