Rekonštruujeme dom

Zatepľujete? Meníte strechu, okná či dvere? Pristavujete váš dom?

Čaká vás veľa rozhodnutí a taktiež potrebujete veľa peňazí. Určite by ste chceli, aby bola rekonštrukcia vášho domu čo najkvalitnejšia, trvácna a nie predražená. Možno by ste boli radi, keby ste už nikdy nemuseli opakovane dom rekonštruovať, ale radšej si odložiť peniaze na dovolenku či nové auto.

Keď ste sa už rozhodli zrekonštruovať dom, odporúčame venovať náležitú pozornosť výberu remeselníkov aj materiálov. K mimoriadne dôležitým materiálom radíme aj plastové okná, hliníkové alebo drevené; rovnako vchodové či interiérové dvere.

Rozhodne je vhodné, aby nad priebehom prác dozeral niekto, kto sa problematike rozumie. V určitých prípadoch vám to priamo prikazuje stavebný zákon. Predídete tak nechceným prekvapeniam a znehodnoteniu vášho úsilia aj peňazí.

Vyberte si kvalitné materiály tak, aby ste kvôli ušetreným niekoľkým stovkám či tisícom nemuseli o pár rokov rekonštruovať dom nanovo.

 

Odporúčané typy PLASTOVÝCH OKIEN pre rekonštrukciu vášho domu

zakladne  < Úspornejšie modely    Jednoduchšie modely > Salamander Streamline SL76 Veka Softline 82 bluEvolution RS92 Deceuninck Eforte Deceuninck Prestige Plastové okno EKOPROFIL Aluplast SpecialSolar - Profil Aluplast Special Solar jednoduchsie < Odporúčané modely Deceuninck Arcade Aluplast Effect Gealan Comfort uspornejsie Odporúčané modely > Rehau Geneo Future design 86 MD+ Plastové okno EKOPROFIL InouticElegante - Profil Deceuninck Elegant

+ špičkové izolačné vlastnosti (lepšie varianty sa bežne pohybujú s prestupom tepla celým oknom Uw pod 0,80 W/(m2.K), čo je limit pre pasívne stavby)

+ sú pekné, majú viaceré dizajnové prevedenia a dostupné sú vo viac ako stovke farebných prevedení

+ sú spoľahlivé, odolné voči extrémnym poveternostným vplyvom a ich životnosť je približne 30 rokov

+ sú ekologické a plne recyklovateľné

+ v neposlednom rade majú veľmi zaujímavú cenu, neporovnateľnú s hliníkovými či drevenými oknami

Odporúčané typy HLINÍKOVÝCH OKIEN pre rekonštrukciu vášho domu

zakladne  < Úspornejšie modely    Jednoduchšie modely > Aliplast Superial i+ Aluprof MB86 SI Schuco Alusmart 75 SI Aliplast Star Schuco Alusmart 90 SI+ Aluprof MB 104 SI jednoduchsie < Odporúčané modely Schuco Alusmart 70 HI uspornejsie Odporúčané modely > Aluprof MB 104 Aero

+ môžu mať špeciálne stredové tesnenie na ráme, ktoré sa dotýka krídla na viacerých miestach a citeľne zlepšuje izolačné vlastnosti aj tesniace schopnosti okna

+ po dizajnovej stránke sú dokonalé, môžu byť povrchovo upravené lakovaním do farieb RAL, obvykle s polomatným povrchom, no dostupné sú aj matné – štruktúrované farby s exkluzívnym vzhľadom

+ hliníkové okná je možné si vybrať s drevodekorom (tzv. decoral, t.j. nástrek do farby + zapečenie fólie s krevokresbou, alebo štandardná laminácia fóliou s dekorom ako u okien plastových)

+ zvyšujú hodnotu nehnuteľnosti a spoločenský status

+ sú extrémne trvácne, ich životnosť a najmä plná funkčnosť sa očakáva na minimálne 50 rokov

Pri rekonštrukcii si vyberte trojsklo

Pravdepodobne váš dom nebude po zateplení a celkovej rekonštrukcii pasívnou stavbou, zrejme ani nízkoenergetickou. To ale neznamená, že si máte zvoliť jednoduché okná bez dostatočných izolačných parametrov.

Skúsenosť ukazuje, že technológie a izolačné parametre okien a dverí napredujú. Ak ste menili okná či dvere pred piatimi rokmi, tak dnes sú už zrejme morálne zastaralé. Na rodinný dom odporúčame takmer nevyhnutne voliť izolačné trojsklo a profil okna so stredovým tesnením od overeného výrobcu. Do skla odporúčame tzv. “teplý rámik”, vďaka ktorému sa vaše nové okná nebudú takmer vôbec rosiť.

Voľbou takéhoto okna dosiahnete úsporu na vykurovaní vplyvom výborných izolačných vlastností okna a zároveň vplyvom vysokej tesniacej schopnosti. Okno bude navyše morálne moderné ešte pekne dlho.

Ak teda rekonštruujete alebo plánujete rekonštruovať dom, zrejme ste neboli spokojní s jeho vzhľadom, spotrebou energií, dispozičným riešením.  Nechajte si predstaviť niekoľko typov okien a dverí, ktoré by boli do vášho domu vhodné. Príďte do našich predajní a vyberte si aj farebné prevedenie okna. Farebných možností je cez 50, ak hovoríme o plastových oknách. Pri hliníkových oknách a dverách je možností ešte oveľa viac.

Prajete si vypracovať nezáväznú ponuku pre vašu stavbu?

  Vaše meno (povinné)

  Váš email (povinné)

  Telefónne číslo (povinné)

  Okres

  Vaša správa

  Pripojiť súbor

  Pri rekonštrukcii vášho domu sa môžete na nás spoľahnúť aj pri výbere ďalších výrobkov:

   

   Vaše meno (povinné)

   Váš email (povinné)

   Telefónne číslo (povinné)

   Okres

   Vaša správa

   Pripojiť súbor