Dvojkrídlové garážové brány

Jednoduchší variant garážovej brány, vhodnej najmä v prípadoch, keď nie je možné použiť sekčnú ani rolovaciu garážovú bránu, je dvojkrídlová garážová brána. Výhodou je, že nezasahuje do interiéru a neznižuje strop garáže. Jej krídla sú vyrobené z izolačných panelov, vložených do hliníkových rámov. Tieto hliníkové krídla môžu mať prerušený tepelný most, alebo môžu byť z celohliníkových profilov. V tomto prípade vzniká vyššie riziko zrážania sa vlhkosti na ráme a krídle.

Panely majú jadro z polyuretánovej peny hrúbky 45 mm a vynikajúce izolačné vlastnosti. Súčasťou brán je aj zamykacie kovanie na štandardnú vložku, spolu s obojstrannou kľučkou.

Varianty dvojkrídlových garážových brán:

Bezrámový systém

Typ dvojkrídlovej brány určenej pre montáž do otvorov s oceľovým „L“ profilom po obvode.  Do tohto „L“ profilu sa z vonkajšej strany kotvia pánty dverných krídiel. Podmienkou je rovnosť pôvodného rámu (maximálna odchýlka v uhlopriečke je prípustná 5 mm)

Systém s hliníkovým rámom bez prerušenia tepelného mosta    

Rám z hliníkového profilu bez prerušenia tepelného mosta (hliníkový profil vcelku) zmenšuje priechodnosť aj podchodnosť brány. Kotví sa do otvoru rovnako ako okná a to pomocou kotviacich plechov, alebo priamo cez rám.

Systém s hliníkovým rámom s prerušeným tepelným mostom

Rám z hliníkového profilu, štandardne využívaný na výrobu vchodových dverí s prerušením tepelného mosta zmenšuje priechodnosť aj podchodnosť brány. Kotví sa do otvoru rovnako ako okná a to pomocov kotiacich plechov, alebo priamo cez rám. Jedine v tomto prípade je riziko zrážania sa vzdušnej vlhkosti na ráme a krídle minimalizované.

Maximálne rozmery dvojkrídlových brán sú šírka: 2500 mm, výška: 2300 mm (2480 mm pri bezrámovom prevedení).

Povrchová úprava

Povrchová úprava garážovej brány je na výbere investora. Rámy brány štandaradne v striebornom eloxovanom hliníku , alebo ľubovoľnej farbe z palety RAL, prípadne laminované drevoimitačnou fóliou ako pri plastových oknách, s jemnou štruktúrou dreva. Panely vložené do hliníkového rámu krídla dodávame v palete farieb RAL aj laminované drevoimitačnou fóliou.

Príslušenstvo a doplnky

 • okienka – riešenie presvetlenia garáže, v ktorej nie sú iné okná
 • kovanie s guľou z exteriérovej strany
 • madlá

Nezáväzný dopyt

 
Vyplňte prosím formulár, radi Vám pripravíme kalkuláciu v aktuálnej akciovej cene.

  Vaše meno (povinné)

  Váš email (povinné)

  Telefónne číslo (povinné)

  Okres

  Vaša správa

  Pripojiť súbor

  Vaša správa bola úspešne odoslaná. Budeme sa jej venovať s najvyššou prioritou čo najskôr. Zatiaľ vám odporúčame prečítať si náš e-book "Ako vybrať okná na váš dom či byt a neprísť tak až o 10 000€", kde nájdete užitočné informácie a tipy, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní sa. Získate ho bezplatne na tomto linku. Ďakujeme za váš záujem a tešíme sa na spoluprácu s vami.
  tím spoločnosti Ekoprofil