Stavebný veľtrh Coneco 2013

Stavebný veľtrh Coneco 2013 – expozícia plastové okná – predstavenie Najúspornejšieho okna (oceneného zlatou plaketou), vchodové dvere, exteriérové tienenie

Prezentácia plastových okien na výstave CONECO 2013

Ekoprofil sa na veľtrhu Coneco prezentuje takmer pravidelne a vždy prináša zaujímavé novinky. Inak tomu nebolo ani tento rok, kedy naša spoločnosť odprezentovala azda najväčšie množstvo noviniek v histórii.

Najzaujímavejšou novinkou bolo okno EKOPROFIL GENEO Future Dizajn 86MD+, ktoré je aktuálne najúspornejším oknom na trhu. Veľkému záujmu sa tešili aj strešné okná Skylight, ktorých je Ekoprofil hlavným dovozcom pre SR. S rešpektom sa návštevníci pozerali na rekordne veľký balkón a to 1,37×2,66 m, pričom bol zasklený izolačným 3-sklom a naša spoločnosť aj na takéto „extrémne“ výrobky poskytuje 12 ročnú prémiovú záruku. Štandardne populárnym produktom Ekoprofilu sú zdvižno-posuvné dvere HS portal, ktoré bolo možné taktiež vidieť v našej expozícii na veľtrhu. Absolútnou novinkou bolo plastové okno s jedinečnou technológiou zvárania – „WWD“ (wood window dizajn – plastové okno s dizajnom dreveného okna).

Najviac pozornosti zo strany odbornej aj laickej verejnosti bolo podľa očakávania venovanej najúspornejšiemu oknu na trhu a to oknu „EKOPROFIL GENEO Future Dizajn 86MD+“. Toto okno sme na trh uviedli v marci tohto roka a už pozbieralo niekoľko ocenení na európskych veľtrhoch. Jeho celkový prestup tepla je rekordných Uw=0,54 W/m2K! Ide o okno z revolučného materiálu RauFipro, ktorý nie je vlastne plastom, ale jedná sa o kompozitný materiál so sklenými vláknami. Tento materiál je mimoriadne pevný a ako taký nepotrebuje do určitej veľkosti okna dodatočnú oceľovú výstuž. Naviac je vyteplený izolačnými vkladkami v jednotlivých komorách. Rekordné izolačné vlastnosti by okno nemalo, pokiaľ by sme nepoužili rekordné sklo. Tým sklom je izolačné 4-sklo plnené kryptónom s koeficientom prestupu tepla Ug=0,3 W/m2K. No a bonbónikom je kovanie na okne. To je skryté a teda na okne ho nie je vôbec vidieť.

Okno spĺňa aj najnáročnejšie kritéria pre pasívne a nulové domy, ktoré budú v platnosti od roku 2020.

Netajíme sa obrovskou radosťou, že sa nám podarilo získať tak prestížne ocenenie, ako je Zlatá plaketa veľtrhu Coneco (najprestížnejšie ocenenie stavebného prvku v rámci SR). V hodnotiacej komisii boli zastúpení iba členovia akademickej obce SR.

Pozrite si krátky zostrih z najväčšieho stavebného veľtrhu SR Coneco 2013, kde sme boli ocenení Zlatou plaketou za najúspornejšie okno v SR!

18. februára 2017