Inovatívne spojenie okna a žalúzie Combo

Aj vy si uvedomujete, že letá sú stále horúcejšie a výkyvy počasia v zimných mesiacoch výraznejšie? Prečítajte si o výhodách exteriérových žalúzií.

okno a exteriérové žalúzie Combo

Ak túžite vo svojom dome po zdravom prostredí a nie prehriatom vzduchu, ak sa chcete vyhnúť potrebe klimatizovania, či neplytvať v chladných mesiacoch na vykurovaní, nevyhnutne potrebujete exteriérovú tieniacu techniku. Najobľúbenejšou a azda najpraktickejšou formou tienenia sú exteriérové žalúzie. Predstavujú mimoriadne efektívne  a moderné zatemnenie interiéru. Pri trende zväčšovania pomeru presklených plôch sa stávajú už štandardnou súčasťou rodinných domov. Stavbe dodávajú osobitý, moderný dizajn a sú výrazným architektonickým prvkom. Vyberáme si ich však len preto?

Poznáte funkčnosť?

Exteriérové žalúzie účinne chránia pred prehrievaním interiéru počas teplých, slnečných dní a zároveň obmedzujú tepelné straty cez okná počas zimného obdobia. To asi o žalúziách všetci vieme. Umožňujú však aj plynulú reguláciu prenikania svetla do interiéru, aj reguláciu tepla či chladu priamo k oknu. No sú všetky exteriérové žalúzie rovnaké? Okrem toho, že si môžete zvoliť tvar lamiel žalúzií v tvare „Z“, „S“, alebo „C“, môžete si ich vybrať od rozličných výrobcov. Aj tu je možné vidieť rozdiely a vybrať si pre seba to najlepšie.

Vývoj tohto produktu je citeľný a úžitkové vlastnosti exteriérových žalúzií sa zvyšujú. Najnovšia, tretia generácia „GEN3“ najpopulárnejšieho prevedenia Z90 ich nedávny neduh – hlučnosť pri vetre, a to aj slabšom, odstránila v najväčšej možnej miere. Podarilo sa to použitím LDPE tesnení v každej jednej lamele. Rovnaké tesnenia sú použité vo vodiacich púzdrach, teda na žiadnom miesta nedochádza ku vzájomnému styku kovových častí.

Korekcia tvaru lamely umožňuje takmer dokonalé zatemnenie miestnosti – až 98%. Nový, ideálny tvar zlepšuje stupeň ochrany pred teplým, aj studeným vzduchom obmývajúcim vonkajšie sklo, čím zvyšuje ich úžitkovú hodnotu. V neposlednom rade je nová generácia „GEN3“ vylepšená novou receptúrou materiálu, ktorý zabezpečuje dlhšiu životnosť a vyššiu odolnosť pred poškodením.

 

Dokonalé spojenie okna a exteriérovej žalúzie

Novinkou pre tohtoročnú sezónu je systém montáže exteriérových žalúzií „Combo“. Ako hovorí technológ spoločnosti Ekoprofil Dušan Knapec: „čerpali sme z viac ako desaťročných skúseností a dali dokopy všetky nedostatky, ktoré vznikajú pri montážach boxov (kastlíkov) pre osadenie tela vonkajšej žalúzie, ako aj kotviacich puzdier pre vodiace lišty. Combo rieši najčastejšie problémy vznikajúce pri montáži vonkajších žalúzií – nedostatočné zateplenie prekladu nad oknom, pričom vtedy vzniká riziko zaplesnenia, estetický nesúlad okna s boxom na vonkajšiu žalúziu, problém zosúladiť hrúbky izolácie na dome s hrúbkou boxu, ako aj obmedzenie naviazania času prác zatepľovačov na okamih inštalácie boxov na žalúzie. Naviac sa logicky oplatí objednať viac tovaru a služieb u jedného dodávateľa, získať tak väčšiu zľavu a ušetriť nemalé prostriedky.“

 

Rýchlosť, efektivita, estetika a náklady

Tieto štyri slová sú rozhodujúce pre staviteľov, ktorí chcú to najlepšie čo trh ponúka. Montáž boxov na exteriérové žalúzie Combo je realizovaná súčasne s montážou okna či dverí a tak ušetrí čas. Box je štandardne zateplený najúčinnejšou PIR izoláciou o hrúbke 5 cm (s tepelným odporom R=2,25(m2.K)/W alebo tenšou). Veľmi atraktívnym riešením sa stala tenkovrstvová reflexná izolácia (s ekvivalentným tepelným odporom R=5,70(m2.K)/W ).

Stavitelia sú odľahčení tým, že pri realizácií fasády domu nie je potrebné synchronizovať práce remeselníkov s montážou boxov a vodiacich púzdier. Systém exteriérových žalúzií Combo je samonosný a kotvenie do muriva je len podporné. Dizajn boxov je voliteľný to znamená, že máte na výber podomietkové, alebo priznané prevedenie boxu. Box je povrchovo finálne upravený a čo je najlepšie, celý vnútorný priestor je esteticky prevedený bez akejkoľvek nutnosti dokončovania. Tento box je štandardizovaný pre všetky typy exteriérových žalúzií Z70, 790, S90 aj C60. Toto efektívne riešenie je vhodné pre všetky typy okien, balkónových a terasových dverí, a samozrejme to platí aj pre posuvné systémy HST a PSK.

Pre samonosný systém exteriérových žalúzií Combo odporúčame najmodernejšie okno na trhu – Future Design plus. Pokiaľ si vyberiete jedného dodávateľa pre výplne stavebných otvorov aj tienenie môžete si byť istý, že získavate plnú kompatibilitu oboch výrobkov.

Článok bol publikovaný v časopise Dom a byt 3/2019.

Related Posts