Magnetický detektor plášťovej ochrany ochráni váš domov

Poplašný systém (alarm) je dnes štandardnou súčasťou rodinných domov na včasné varovanie pri pokuse o vlámanie. Na odhalenie narušenia slúži magnetický detektor ako jeden z komponentov poplašného systému. Vo svojom okolí ste sa už možno s takýmto detektorom stretli pri návšteve obchodných prevádzok, úradov alebo ste si ho všimli u svojich priateľov na návšteve.

Najčastejšie používanými sú infračervené detektory (známe ako PIR detektory) reagujúce na pohyb. Na okná či dvere (a je jedno, či sa jedná o plastové, hliníkové, alebo drevené) je však možné použiť magnetický detektor, reagujúci na otvorenie okna alebo dverí. Z týchto detektorov ústredňa poplachového systému prijíma hlásenia o narušení chráneného priestoru a indikuje to užívateľovi.

Detektor ako súčasť poplašného systému

Magnetický detektor je vo svojej podstate veľmi jednoduchá a spoľahlivá súčiastka. Pozostáva z dvoch častí: z trvalého magnetu a z magnetických kontaktov pripojených na ústredňu poplašného systému. Pokiaľ je magnet v určitej blízkosti pri kontaktoch, kontakty sú pôsobením magnetického poľa zopnuté a uzatvárajú elektrický okruh. V prípade vzdialenia magnetu sa kontakty rozpoja, elektrický okruh sa rozpojí. Trvalý magnet sa umiestňuje na krídlo okna alebo dverí a magnetické kontakty sa umiestnia do rámu okna alebo do zárubne dverí.

Ak je okno s inštalovaným magnetickým detektorom zavreté, magnetické kontakty sú spojené a ústredňa poplašného systému v stave stráženia nesignalizuje stav narušenia. V prípade, že dôjde k otvoreniu krídla okna, magnet sa vzdiali, kontakty sa prerušia a ústredňa signalizuje stav poplachu. Ten môže byť hlásený pomocou sirény, zavolaním na preddefinované telefónne čísla alebo užívateľovi do aplikácie v telefóne. O narušiteľovi sa dozviete teda skôr, ako sa vôbec dostane do vášho domu. Ochrana okien a dverí pomocou magnetických detektorov je veľmi spoľahlivá. Tieto detektory môžu byť s ústredňou poplachového systému prepojené káblom (ideálne riešenie) alebo bezdrôtovo (detektor potrebuje batérie).

Plášťová ochrana proti vlámaniu

Plášťová ochrana magnetickými detektormi je takmer dokonalým riešením pre zabezpečenie proti vlámaniu počas noci, keď sa v dome nachádzajú ľudia. Pohybové detektory nemôžu byť aktivované, nakoľko sa ľudia v dome pohybujú (hýbeme sa aj počas spánku alebo pri presune na toaletu a pod.).

Možno si kladiete otázku, čo v prípade horúceho letného obdobia, keď je jediný čas, kedy je možné vetrať v noci? Musím sa vzdať otvoreného okenného krídla, aby som mal zabezpečený dom alebo byt plášťovou ochranou? To rozhodne nie. Pri správnom umiestnení magnetického detektora je možné mať sklopené okenné krídlo a zároveň byť chránený poplašným systémom. Môžete tak v pokoji zaspávať s pocitom, že v noci nad vami bdie silný a spoľahlivý strážca v kompaktnom vyhotovení.

Magnetické senzory do vašich nových okien na dom alebo na prízemný byt jednoznačne odporúčame. Či už samostatne alebo ako súčasť balíka SECURITY+ spolu s ďalšími pasívnymi prvkami ochrany na maximalizáciu vášho súkromia a bezpečia.

Odborní predajcovia v predajniach a showroomoch Ekoprofil v SR  vám nové okná aj s bezpečnostným balíkom ochotne ukážu a objasnia podrobnosti fungovania.

Related Posts