Okná novej generácie – Ekoprofil Elegant

Aj keď by sa mohlo zdať, že v oblasti výplní stavebných otvorov nie je možné priniesť niečo revolučné a že vývoj sa bude uberať výlučne smerom znižovania prestupu tepla oknom ako takým, nie je to celkom pravda. Spoznajte profil, ktorý má síce úžasné izolačné vlastnosti, no jeho revolučnosť spočíva v dizajne.

Emócia z detailov

Toto okno Elegant je nabité emóciami, rovnako ako športové talianske autá, alebo luxusné pánske hodinky. Jeho vzhľad ponúka stopercentnú vizuálnu alternatívu hliníkových okien. Minimalistický dizajn, priame línie, dokonalé hranaté tvary sú sprevádzané výrazne lepšími izolačnými vlastnosťami aké sú bežné pri hliníkových oknách. Právom mu teda patrí charakteristika „Dizajn hliníka, vlastnosti a cena plastu“.

Nekompromisne atraktívny dizajn plastových okien

Štíhly dizajn, hranaté línie z exteriéru aj z interiéru, zasklievacie lišty rezané na 90o, jednoducho okno na nerozoznanie od hliníkového. Tento profil už získal ocenenia za dizajn – GERMAN DESIGN AWARD 2019 a RED DOT DESIGN AWARD winner 2019.

Ekoprofil Elegant, obľúbené z ponuky plastových okien, je v ponuke v dvoch prevedeniach. Celoplošne lícujúce a odsadené prevedenie. Celoplošne lícujúce má v jednej  úrovni rám aj krídlo, odsadené prevedenie má minimálny odstup medzi týmito plochami. Obe však majú sklo extra posunuté smerom k exteriéru, presne ako v prípade hliníkových okien a odsadenie skla je unikátnych 9 mm. Celoplošne lícujúce prevedenie má povinne vlepované sklo do okenného krídla, čo enormne dvíha jeho statickú pevnosť  a zvyšuje zároveň odolnosť voči vlámaniu.

Doprajte svojmu bývaniu to najlepšie

Okno Ekoprofil Elegant má v neposlednej rade azda najlepšie izolačné vlastnosti okna v klasickej konštrukcii, t.j. plastový profil okna s oceľovou výstužou a izolačné 3-sklo. Vďaka niekoľkým technickým inováciám má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti a s excelentnou hodnotou prestupu tepla profilom Uf = 0,93 W/(m2.K) dosahuje pri štandardnom zasklení Ug = 0,5 W/(m2.K) prestup tepla celým oknom neuveriteľných Uw = 0,70 W/(m2.K).

Touto hodnotou podlieza limit pre pasívne domy takmer o 15 %. Okná Ekoprofil Elegant môžu byť vyrábané až do veľkosti 2,5 m v celku a zasklené neuveriteľne hrubým sklom až 70 mm. Táto hrúbka zasklievacieho priestoru otvára možnosti pre využitie špeciálnych protihlukových skiel, ale aj nadštandardného bezpečnostného zasklenia.

Nielen estetika a izolačné parametre okien

Ktorý materiál na výrobu okien je najekologickejší? V čase, keď hovoríme o ekológii každej oblasti nášho života je správne zamyslieť sa aj nad ekologickosťou plastových okien. Všetci zodpovední výrobcovia používajú vo svojej výrobe aj regenerovaný plast – najmä zbytky z výroby okien a recyklované plastové okná. V profiloch Elegant je použité regenerované jadro „Eco Power Core“ v objeme až 55%, ktoré okrem minimalizácie stopy v prírode prináša aj zlepšenie mechanických vlastností celého okna.

Tento plastový profil je možné recyklovať až 20x, čo pri očakávanej životnosti okna cca 30 rokov predstavuje možnosť používania základnej suroviny až 600 rokov!

Farebná škála pre maximálnu individualizáciu

Okno Ekoprofil Elegant vynikne najmä v odtieňoch šedej a rozličných metalických farbách. Napriek tomu široký výber farebných povrchov umožňuje tomuto oknu trafiť sa presne do vkusu každého majiteľa nového domu. Na výber je až neuveriteľných 158 farebných fólií, ktorými sa rozhodne podarí vyplniť kompletné spektrum architektonických štýlov stavieb.

Pre maximálnu individualizáciu najnáročnejších investorov je k dispozícii aj možnosť odlišnej farby povrchu z interiéru voči exteriéru. Elegant má ako jeden z mála profilov sivé jadro v mnohých odtieňoch šedej farby, čo vytvára dokonale harmonický vzhľad.

Bezpečnosť na prvom mieste

Okno Ekoprofil Elegant boduje aj čo sa týka bezpečnosti. Už v základnej výbave má každý kus 2 bezpečnostné zamykacie body a okná je možné jednoducho vybaviť bezpečnostným balíkom Security plus. Výber pasívnych a aktívnych bezpečnostných prvkov je však oveľa širší a záleží iba na voľbe majiteľa nového domu, ktoré prvky si do okien nechá doplniť.

Dodatočná výbava

Okná Ekoprofil Elegant si zaslúžia aj ďalšiu výbavu, preto je ich možné dovybaviť aj balíkom inovácií Future Design plus. Tento balík obsahuje najmä skryté pánty, skryté odvodnenie profilu, teplé napojenie podkladového profilu na okenný rám a mnoho ďalších vylepšení, zvyšujúcich komfort používania, dizajn ale aj bezpečnosť.

Krásne, nadčasové, komfortné a bezpečné okná

Dokonalý minimalistický vzhľad okna Ekoprofil Elegant je niečím, čo nemá v plastových oknách žiadnu obdobu. Očakávanou novinkou v ponuke systému Elegant je použitie materiálu ThermoFibra, pri ktorom sa na vystuženie profilu nepoužíva oceľová výstuž, ale profil rámu a krídla okna je doplnený výstužou zo sklenného vlákna Forthex. Tým sa citeľne zníži hmotnosť okna a ešte viac zlepšia izolačné vlastnosti celého okna. 

Okno Ekoprofil Elegant vás nadchne nie len svojimi izolačnými vlastnosťami, komfortom používania, bezpečnosťou, neobmedzenými možnosťami individualizácie, ale najmä bezkonkurenčným dizajnom a charizmou. Vďaka unikátnym vlastnostiam otvára bránu novým možnostiam v stavebníctve a architektúre.

Článok vyšiel v časopise Dom a byt.

Related Posts