Typy bezpečnostných skiel

Bezpečnostné sklá sa používajú do plastových, hliníkových ale aj drevených okien a dverí na privátnych a komerčných objektoch z dvoch dôvodov:
1) ochrana proti vlámaniu
2) ochrana osôb vo vnútri alebo vonku pred úrazom rozbitým sklom.

Bezpečnostné sklá sú dostupné v dvoch odlišných prevedenia – kalené sklá a lepené sklá.

Kalené sklá – ESG, ktoré sa procesom zahriatia tzv. kalením stanú pevnejším a výrazne odolnejším voči rozbitiu. Kalené sklo sa v prípade rozbitia rozletí na malinké čiastočky, ktoré minimalizujú riziko úrazu osôb v okolí. Takáto technológia sa používa pri výrobe bočných skiel na automobily.

Lepené sklá – VSG sa vyrábajú zlepením dvoch štandardných skiel s bezpečnostnou fóliou. Označujú sa napr. 33.1 (2 ks 3 mm hrubé tabule skla sú navzájom zlepené 0,1 mm hrubou bezpečnostnou fóliou). Takéto sklo je taktiež ťažšie rozbiteľné. Keď sa však rozbije, drží ho pohromade bezpečnostná fólia. Riziko úrazu je teda minimalizované, nakoľko všetky črepiny sú nalepené na fólii. Lepené sklá sa používajú ako čelné sklá do automobilov.

Nechajte si poradiť našimi odbornými predajcami, ktorý typ bezpečnostného skla je vhodný do Vašich okien, či dverí na Váš projekt v predajniach v SR.

typy bezpecnostneho skla ekoprofil.sk
typy bezpecnostneho skla ekoprofil.sk
25. februára 2018
||

Related Posts