5 spoľahlivých postupov pre dodatočnú montáž vonkajších žalúzií

Vonkajšie žalúzie sú skvelým výrobkom, zvyšujúcim komfort bývania, znižujúcim náklady na prevádzku domu či bytu a v neposlednej rade sú estetickým prvkom, dotvárajúcim vzhľad domu. Nie vždy sa však dajú namontovať! To je žiaľ konštrukčné obmedzenie. Problém s ukotvením sa vyskytuje najmä pri dodatočnej montáži.

Nezriedka sa preto stretnete so situáciou, že technik – montážnik pri zameraní a obhliadke skonštatuje, že na vaše okná “žiaľ žalúzie namontovať nie je možné”.

Skutočne takáto situácia je pomerne bežná. Práve z tohto dôvodu sme vypracovali súbor 5 rozličných postupov pri montáži vonkajších žalúzií pre dodatočnú montáž.

Pre montáž do novostavieb máme takmer 100% prípadov pokrytých našími unikátnymi žaluziovými boxami Combo alebo Frontal a osadíme ich vrátane zateplenia prekladu aj do 15 cm hrubej izolácie.

Spomínaných 5 spôsobov kotvenia pri dodatočnej montáži nám umožňuje namontovať žalúzie aj tam, kde to predošlé firmy vzdali.


Ktorý z týchto 5 spôsobov bude pre vás ten najvhodnejší rozhodne náš technik pri obhliadke. Až pri obhliadke vyberieme najvhodnejší typ kotviacích konzol, konkrétny typ kotviaceho materiálu, tak, aby ste si výhody vonkajších žalúzií mohli vo svojom byte či dome užívať aj vy.

Zároveň však dbáme na to, aby vaše nové žalúzie bezpečne držali na svojom mieste a neohrozili niekoho nachádzajúceho sa v okolí počas silného vetra. Uletená 20 kilová žalúzia by dokázala napáchať nepredstaviteľné škody.

Práve z tohto dôvodu odporúčame zveriť montáž vonkajších žalúzií do rúk profesionálov ☝️

 

4. apríla 2024