Izolácia pod žalúziu, či roletu

Riešenie problému zaizolovania priestoru pod kastlíkom vonkajšej žalúzie, alebo rolety je na svete…

Veľmi často sa stáva, že na umiestnenie kastlíku pre vonkajšie žalúzie, alebo vonkajšie rolety je nedostatok priestoru. Naviac je nevyhnutné, aby priestor pred železobetónovým, alebo systémovým prekladom (vencom) bol taktiež zateplený, ako bude zateplený zbytok obvodového plášťa domu.

Lenže kastlík má od 13 cm (pre exteriérové žalúzie), do 20 cm (16,5-20 cm pre exteriérové rolety) a to prináša problém…

Priestor medzi kastlíkom a vencom (prekladom) je možné zatepliť PUR doskou, alebo styrodurom. Získame tak z každého cm izolantu lepší izolačný efekt, ako v prípade štandardného polystyrénu, alebo vaty. Nezriedka však máme celkom minimálny priestor, ako napr. v situácii, keď je hrúbka zateplenia plášťa domu  napr.15 cm, kastlík má 13 cm a na zateplenie venca ostali 2 cm. Tieto 2 cm izolantu sú jednoznačne nepostačujúce – hrozí riziko vzniku kondenzu a následne plesní na vnútornej strane špalety, či venca. Najvhodnejšie je, keď sa na potrebu zaizolovania prekladu myslí už pri jeho navrhovaní a teda priamo v hrúbke muriva je v časti priestoru na veniec už kvalitný izolant vložený.

No ak sa tak nestalo a to je absolútna väčšina prípadov, máme v sortimente špeciálnu tenkú reflexnú izoláciu, ktorá pri hrúbke cca 1 cm dosahuje maximálny izolačný účinok ako takmer 20 cm minerálnej vaty. Jednoducho sa nalepí na veniec a máte o starosť menej.

Príďte si do jednej z našich predajní vyriešiť problém s inštaláciou vonkajších žalúzií alebo roliet.

montáž izolácie pod žalúzie či roletu ekoprofil.sk
13. marca 2018