Povedali vám, že „do 15 cm izolácie sa nezmestí žalúziový box“?

Detaily zabudovania žalúziového boxu by mali byť určené už v projekte. Ak to tak vo vašom prípade náhodou nie je, radi vám odovzdáme naše skúsenosti.

Často sme našim klientom v minulosti museli odporučiť hrubšie zateplenie ako 15 cm, vzhľadom na nemožnosť dostatočne zaizolovať preklad za žalúziovým boxom. Rovnako tak všetky firmy, dodávajúce a montujúce vonkajšie žalúzie. Najčastejšie používaná skladba steny v SR je 30 cm hrubý murovací materiál + 15 cm hrubý izolant (najčastejšie polystirén). Pri tejto skladbe (30 cm murovacieho materiálu) sa preklady, či vence izolujú zriedkavo a do hrúbky izolácie (15 cm) sa musí vmestiť nie len samotný box na žalúziu, ale aj izolácia prekladu za žalúziovým boxom. Aby nehrozil vznik tepelných mostov v priestore za žalúziovým boxom, je potrebné použiť výnimočne účinnú izoláciu a toto je kameň úrazu pre väčšiny firiem a v minulosti aj pre nás.

Už cca 5 rokov používame a teda máme overenú tenkovrstvovú izoláciu s ekvivalentným tepelným odporom R=5,7(m2.K/W), pričom samotná 15 cm hrubá izolácia zo štandardného fasádneho polystyrénu má R=3,9(m2.K/W). Čiže 1 cm tenkovrstvovej revolučnej izolácie má výrazne lepšie vlastnosti, ako 15 cm polystyrénu. Pri hrúbke zateplenia domu 15 cm odporúčame zaizolovať žalúziový box 1 cm tenkovrsvovou izoláciou + 13 cm má samotná dutina pre žalúziu (minimálny priestor pre správne fungovanie a montáž žalúzie je 12 cm) + na prednú časť vám nalepíme 1 cm styrodur, s účelom estetického scelenia so zbytkom fasády. Predpokladáme, že vaša izolácia v hrúbke 15 cm bude vzhľadom na technológiu lepenia cementovým lepidlom o cca 0,5 cm hrubšia, teda cca 15,5 cm. Z tohto dôvodu bude nalepený predný styrodur cca 15,5 cm od okna.

Záver teda znie: aj do 15 cm hrubého zateplenia domu zabudujeme žalúziový box, vrátane zateplenia prekladu.

V prípade, že nestaviate dom s touto najbežnejšou skladbou steny, ale napr. s izoláciou v hrúbke 20 cm, alebo z tvárnic bez potreby zateplenia máme pre vás vždy riešenie. Každopádne je na projektantovi, aby nami navrhnuté riešenie odsúhlasil.

Vyrábame tie najvyspelejšie žalúziové boxy, aké si môžete dopriať. Pozývame vás pozrieť si ich do našich . Radi s vami prekonzultujeme aj váš projekt.

Nezáväzný dopyt

 
Vyplňte prosím formulár, radi Vám pripravíme kalkuláciu v aktuálnej akciovej cene.

  Rozmer okna pre výpočet ceny žalúzie s montážou

  Šírka okna 1

  Výška okna 1

  Spôsob ovládania

  Mesto / obec

  Vaše meno (povinné)

  Váš email (povinné)

  Tel. číslo (povinné)

  Doplňujúce informácie

  Pripojiť súbor

  Vaša správa bola úspešne odoslaná. Budeme sa jej venovať s najvyššou prioritou čo najskôr. Zatiaľ vám odporúčame prečítať si náš e-book "Ako vybrať okná na váš dom či byt a neprísť tak až o 10 000€", kde nájdete užitočné informácie a tipy, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní sa. Získate ho bezplatne na tomto linku. Ďakujeme za váš záujem a tešíme sa na spoluprácu s vami.
  tím spoločnosti Ekoprofil
  16. augusta 2021