Ako naplánovať priebeh prác zateplenia a montáže boxov na žalúzie?

Vždy sa snažíme, aby priebeh prác pri inštalácii našich výrobkov neobmedzoval ďalších remeselníkov, ktorí prichádzajú na stavbu v rovnakom čase alebo tesne po nás. Montáž boxov na žalúzie odporúčame – nielen my – realizovať súčasne s montážou okien. Tieto systémy boxov k súčasnej montáži s montážou okien sú však, žiaľ, výrazne drahšie a z tohto dôvodu minimálne využívané.
 
Vyhnite sa starostiam pri inštalácii, ale aj počas celého používania žalúzií s našimi špeciálnymi systémami boxov i žalúzií. Vyvinuli sme unikátny systém Combo, prinášajúci riešenie pre súčasnú inštaláciu okien, boxov na žalúzie aj vodiacich puzdier na žalúzie bez navýšenia ceny. 
 
exteriérové žalúzie ekoprofil.sk

Kedy pri montáži potrebujete lešenie

Ak už máte plastové okná namontované, realizujeme montáž systémom Štandard alebo Frontal. Pri domoch typu bungalov vykonávame všetky práce bez potreby lešenia, preto jeho dostupnosť neovplyvňuje termín montáže boxov pre žalúzie. Pri poschodových domoch je však lešenie s dosahom ku všetkým oknám a ich vrchným častiam rozhodne potrebné. Preto je pre poschodové domy najvhodnejší čas inštalácie boxov súčasne pri zatepľovacích prácach, najmä z dôvodu možnosti využitia tohto lešenia. Samozrejme lešenie je možné postaviť aj osobitne pre tento účel.

Unikátny systém boxu Combo je aplikovateľný výhradne pre prízemné domy (resp. na okná nachádzajúce sa na prízemí). Pri novostavbách, na ktorých nerealizujeme súčasne montáž okien a boxov na žalúzie (teda pokiaľ sú okná už namontované), aplikujeme obvykle systém Frontal alebo Štandard. Box je v prevedení “fullbody”, teda celý box je z pevného plechu a esteticky sa dotýka okna. Púzdra na vodiace lišty je možné nainštalovať súčasne s inštaláciou boxov alebo samostatne, v čase realizácie zateplenia (po vylepení okolia okien izolantom, najlepšie ešte pred natiahnutím lepidla na izolant).

Zateplenie prekladu nad oknom

Pri všetkých spomínaných variantoch boxov vieme zrealizovať zateplenie prekladu (venca) nad oknom my. Vždy postupujeme podľa vášho projektu, no v prípade, že tento detail nie je v projekte riešený, navrhneme vám možnosti ako zatepliť preklad. Tieto návrhy je správne prekonzultovať s vašim projektantom, aby navrhnuté riešenie odobril vzhľadom na množstvo a zloženie izolácie celého domu. Izolačný materiál inštalujeme na zadnú stranu boxu pre žalúzie alebo (menej často) na preklad.  

Pri rekonštrukciách rodinných domov, ale najmä dodatočnej montáži veľmi často realizujeme výrobu boxu v atypickom prevedení. Box môže byť rozličných tvarov, často nie je celý priestor pre žalúziu z plechu, ale priestor na žalúziu býva v niektorých prípadoch zo zadnej strany vytvorený izoláciou, finálne upravenou fasádnou farbou (omietkou). V takomto prípade je detailné plánovanie jednotlivých krokov našich kolegov s prácou vašich remeselníkov ešte podstatnejšia.

Nedokonalosti pri inštalácii boxov pre vonkajšie žalúzie

Určite ste už videli boxy na vonkajšie žalúzie, ktoré odstávali od okna a medzi plechom boxu a samotným oknom vznikla neestetická škára. Rovnako neesteticky a neprofesionálny dojem vytvára box, ktorý nie je v rovine s oknom. Tomuto sa dokonale vyhneme pri inštalácii boxu typu Combo, alebo Frontal. Obe riešenia vám radi predstavia odborní predajcovia, alebo technici našej spoločnosti. Všetko, čo vyvíjame a dodávame vám, naším klientom, je to najlepšie čo si môžete dopriať. 

Vyberte si pre seba a pre váš dom to najlepšie… Žalúzie a okná od spoločnosti Ekoprofil. 

Related Posts