Existuje dokonalé prevedenie boxu na žalúzie?

Zdanlivo nepodstatnou záležitosťou, akou je box na vonkajšie žalúzie, sa dá veľa procesov pri výstavbe domu skomplikovať alebo zjednodušiť. 

ekoprofil okno combo ekoprofil.sk
 
Priestor nad oknom vo fasáde, do ktorého sa štandardne osádza telo žalúzie, má vysoké nároky na estetiku aj funkčnosť.
 
Posúďte sami: 
1) preklad nad oknom musí byť dostatočne zateplený,
2) žalúzia potrebuje pre svoju plnú funkčnosť dostatočný priestor,
3) vzhľad detailu napojenia boxu pre žalúziu k oknu,
4) technické prevedenie napojenia fasády na samotný box pre žalúziu,
5) farebné prevedenie boxu, vzhľadom na okno či farbu fasády.
 
V reálnom svete dokonalosť údajne neexistuje, no s našim žalúziovým boxom Frontal a Combo v prevedení “Fullbody”, s prívlastkom Thermo sme sa ku nej priblížili na dotyk.
 
Pri štandardne používaných riešeniach nie je možné vyhovieť všetkým vyššie menovaným nárokom na prevedenie boxu pre žalúziu. Preto vyrábame naše boxy celkom odlišne a komplexne riešime všetky estetické aj funkčné požiadavky – a to všetko bez nárastu ceny! Systém Combo je predurčený na novostavby, pri ktorých dodávame a montujeme boxy pre žalúzie súčasne s oknami a systém Frontal je určený pre montáž boxov na stavby, kde sú už okná namontované.  
 
1) Box pre žalúzie Combo a Frontal s prívlastkom Thermo zatepľujeme zo strany od prekladu najvhodnejšími izolačnými materiálmi – PIR izoláciou, prípadne tenkovrstvovou izoláciou Aluthermo s kozmickými vlastnosťami.
 
2) Priestor pre žalúziu sme vymedzili na minimálne minimum: ako do hĺbky, tak do výšky. Naviac je box v prevedení “Fullbody”, keď sú všetky vnútorné časti z plechu. Sú hladké a pohyblivé časti žalúzie sa kĺžu po jeho stenách a nedochádza k oteru a poškodeniu textilných častí. Máte istotu, že priestorovo úspornejšie riešenie bez kompromisov neexistuje.
 
3) Box vyrábame z viacerých kusov komponentov (predný diel, zadný diel a bočnice), pričom zadná časť boxu sa dokonale dotýka okna, bez možnosti vzniku viditeľnej škáry.
 
4) Predná časť boxu je opatrená polystyrénom tak, aby bolo box možné jednoducho sceliť so zbytkom fasády. Nevzniká tak problém s prekrytím materiálu prednej časti boxu fasádou.
 
5) Všetky súčasti boxu sú aj v prevedení zaomietacom, aj priznanom farbené do požadovaného odtieňa. Atypické farby sú príplatkové, no paleta farieb je takmer neobmedzená. 
 
Ak požadujete dokonalé prevedenie boxu pre žalúzie, určite navštívte showroomy a predajne Ekoprofil a pozrite si detailne vyhotovenie našich jedinečných riešení.

Related Posts