Pozor na servis okien za predraženú sumu!

Aj vám sa stalo, že niekto zaklopal na dvere a ponúkol bezplatnú kontrolu vašich okien? Platiť budete iba v prípade, že si objednáte opravu a iba vtedy, “ak si to stav okien bude vyžadovať a vy s tým budete súhlasiť”.

kvalitný servis okien ekoprofil.sk

Veľmi výhodné, však? Technik z firmy je ochotný, zdanlivo sa vyzná a má príjemné vystupovanie (reálne je to vlastne skôr obchodník ako technik).

Pri obhliadke sa zistí, že okná sú v zlom stave, uniká vám teplo, práši sa cez netesnosti do interiéru, čiže okná potrebujú nadstaviť a súrne vymeniť tesnenia (reálne nič iné s oknom ani urobiť nevedia).

Nízka cena od šmejdov

Tvorba ceny je mimoriadne jednoduchá a ponuka je na svete za pár okamihov. Cena je napísaná perom na tlačivo obchodníka a je rovných 160 € na štandardné panelákové 2-krídlové okno (čiže 80 € za krídlo). Samozrejme v podaní obchodníka nemenovanej firmy je 160 € mimoriadne výhodná cena a najmä, je to iba zlomok z ceny nového okna. Nové okno v podaní obchodníka môže stáť cca 1.000 € – presne to nevie, lebo okná nepredáva (realita je taká, že nové okno stojí možno len o 50 % viac ako si daná, veľmi úspešná firma, pýta za výmenu tesnenia… samozrejme montáž a doplnky by cenu navýšili, no nie viac ako na 2,5-násobok ceny výmeny tesnení). 

Technik/obchodník ponúkne nejaké zľavy a je ochotný okamžite overiť dostupnosť ich servisných pracovníkov, ktorí prácu vykonajú.

Ekoprofil ponúka kvalitný servis

Ekoprofil takéto obhliadky bez vašej požiadavky nevykonáva. Ak sa niekto, kto klope na vaše dvere predstaví, že je z Ekoprofilu, zaručene nehovorí pravdu a nepúšťajte ho dnu (takéto prípady sa množia a boli podnetom pre napísanie tohto článku).

Výmena tesnenia je v určitom bode životnosti okien skutočne nevyhnutná.

1) Obvykle nie vtedy, keď príde ku vám obchodník, ktorý by vám ju rád nanútil.

2) Pokiaľ vám cez okno prefukuje, zvyčajne postačí zvýšiť prítlak na kovaní, čo si dokážete poľahky urobiť sami, alebo skúsený pracovník za pár okamihov (pozrite si tento videonávod na našom YouTube kanáli).

3) V prípade, že zvýšenie prítlaku nebude postačovať, skutočne môže pomôcť výmena tesnenia. Aj to tesnenie si viete vymeniť sami, pričom cena tesnenia predstavuje cca 10 % z vykalkulovanej sumy od pochybného obchodníka.

4) Odporúčame skontrolovať si tesnosť vašich okien jednoduchým testom papierikom (pozrite si aj ďalšie video) a v prípade, že okno skutočne netesní, zavolajte si technika z firmy, ktorá vám okná montovala (aj ak sú okná po záruke). My sa o okná našich klientov staráme v rámci 12-ročnej Prémiovej záruky (totiž aj napr. spomínaným tesneniam je možné jednoducho predĺžiť životnosť) alebo v rámci pozáručného servisu.

5) Ak sú okná skutočne staršie, nefungujú podľa predstavy a dôveryhodný technik vám ich opravu neodporučil, zvážte výmenu za nové… pravdepodobne s lepšími izolačnými vlastnosťami, ako sa vyrábali pred desaťročiami, s atraktívnejším dizajnom a vyšším komfortom používania.

Určite nenaleťte špekulantom, ktorí majú niekoľkonásobne predražené ceny!

Related Posts