Od hliníkových dverí očakávajte pevnosť a trvanlivosť

Rekonštrukcia vášho bývania, ale aj stavba toho nového so sebou nesie množstvo príjemných starostí. Medzi nimi sa nájde aj rozhodovanie medzi plastovými a hliníkovými dverami. Ak hľadáte dvere trvanlivé, estetické, s dobrými izolačnými vlastnosťami, spoľahnite sa na hliníkové vchodové dvere. Už na prvý pohľad vyzerajú solídne a sľubujú tú správnu ochranu pred hlukom, vetrom či poškodením.

Najvhodnejší hliníkový systém dverí pre vás

Otázka, aké dvere si vybrať, netrápi len majiteľov rodinných domov, ale úplne každého, kto vlastní akýkoľvek druh nehnuteľnosti a chce ju obdariť kvalitnými dverami. Týka sa to teda aj obchodných prevádzok, vchodov do bytoviek, kancelárií, reštaurácií a pod. Práve na miesta, kde sa dvere otvárajú pričasto a kľučky si podáva veľké množstvo ľudí, sú najvhodnejšie odolné hliníkové vchodové dvere, ktoré znesú i občasné hrubé zaobchádzanie. Plastové dvere fungujú spoľahlivo, no nie do všetkých objektov sú vhodné. Hoci sú lacnejším variantom vchodových dverí a nehodno zabúdať predovšetkým na ich vynikajúce izolačné vlastnosti, na miestach s vysokou frekvenciou otvárania dverí by dlho v top stave nevydržali. Hliníkové dvere od plastových odlíšite na prvý pohľad najmä vďaka subtílnejšiemu vzhľadu. Sú vhodné do každej stavby, je však potrebné vybrať to správne profilové prevedenie. Hliníkové systémy na vchodové dvere, rovnako aj na okná sa vyrábajú bez prerušeného tepelného mosta, alebo s prerušením tepelného mosta, prípadne naviac s dodatočným zateplením rámu. Prerušenie tepelného mosta znamená oddelenie vonkajšej strany profilu od vnútornej strany profilu vložením pevnej polyamidovej časti tak, aby neprechádzal chlad. Systémy bez prerušeného tepelného mosta nie sú vhodné ako vchodové dvere z exteriéru. Práve naopak, vhodné sú len profily s prerušením tepelného mosta, naviac s dodatočným zateplením (do profilu môže byť vložený izolant na báze polystyrénu, PU peny, …).

Povrchových úprav na hliníkové dvere je mnoho – môžu byť nastriekané práškovou farbou do niektorého z odtieňov RAL, laminované (imitácia dreva) alebo špeciálne nalakované so vzhľadom dreva (tzv. Decoral), čo dodá dverám ešte vyššiu odolnosť proti poškodeniu. Pre aký druh hliníkových dverí sa teda rozhodnúť, keď je možností tak veľa? Predajcovia budú od vás zisťovať množstvo faktov, medzi nimi veľkosť dverí, ktoré budete potrebovať, druh stavby, či budú priestory za dverami vykurované, ako často sa bude s dverami manipulovať a pod. a až následne vám poradia pri výbere.

dvere inštalácia ozdobné motív drevené ekoprofil.sk

Hliníkové dvere stavbu ozdobia

Na domoch si nevšímame iba ich strechu, fasádu alebo ich okolie (dvor, záhradu…), ale taktiež okná a dvere. Práve dvere sú schopné povedať o majiteľovi domu veľmi veľa. Hliníkové dvere charakterizuje odolnosť a stabilita, no predovšetkým ich vkusný dizajn a niekedy originálne prevedenie. Do dverného krídla je možné vložiť elegantné sklo, alebo dekoračný panel s vhodnou kombináciou plnej a presklenej časti a tiež atraktívnych nerezových prvkov. Možností výberu je aktuálne na trhu z niekoľko sto variant, no možné je tiež navrhnúť si svoju vlastnú dvernú výplň s unikátnym dizajnom. Dekoračný panel nemusí byť v dvernom krídle len vložený, ale aj nalepený (tzv. naložený) a prekrývajúci celé dverné krídlo. Dvere s takouto výplňou pôsobia väčšie, elegantnejšie a dokonalejšie. Pekné a moderné hliníkové vchodové dvere majú obvykle z exteriérovej strany madlo, ktoré dotvára celkový vzhľad dverí.

Pri výbere dverí sa rozhodne neunáhlite, budete nimi prechádzať každý deň mnoho rokov…

montáž hliníkových dverí ekoprofil.sk
20. novembra 2017
|

Related Posts