Očakávate od vchodových dverí iba funkčnosť?

Vchodové dvere sú ozdobou vášho domu. V Ekoprofile sa snažíme, aby okrem absolútnej funkčnosti boli aj nádherné.

To, že dvere musia byť bezpečné, so slušnými izolačnými parametrami, plne funkčné a jednoduché na zamykanie je vec, o ktorej nie je potrebné diskutovať. Ich dizajn je však téma, ktorá je oveľa komplexnejšia a nestačí iba vybrať farbu, či plochu skla v dvernom krídle.

Vchodové dvere sa skladajú takmer vždy z dverného rámu (zárubne), dverného krídla a výplne v dvernom krídle, pričom je jedno, či uvažujeme o dverách hliníkových alebo plastových. Samozrejmou súčasťou dverí sú aj pánty, zámok, kľučka či madlo – teda kovanie.

Ak ste postrehli o pár riadkov vyššie slovo „výplne“ a nie celkom ste si istý, či mu rozumiete, radi vám tento kľúčový komponent dverí objasníme.

Tak ako okno má v okennom krídle vložené sklo, majú dvere v dvernom krídle vloženú výplň. Mimochodom, aj vo dverách môže byť vložené sklo. Zdá sa vám to nebezpečné z hľadiska vlámania? Samozrejme sklo je možné rozbiť, no zrejme na svojom dome máte aj nejaké balkónové dvere či nízko situované okná, ktoré sa dajú rovnako rozbiť, ako sklo vo vchodových dverách. Pekné sklo v dverách vytvorí veľmi jednoduchý a čistý dizajn dverí.

Vchodové-dvere-celopresklené_Ekoprofil

V dvernom krídle môže byť viacero typov výplní: plné hladké, bez žiadnych prelisov, nerezových aplikácií alebo plné, no kombinované s nejakými dizajnovými prvkami, ktoré ich ozvláštnia.

Vchodové dvere plné_EkoprofilVchodové dvere plné s nerezovou aplikáciou_EkoprofilVchodové dvere plné s plastickou aplikáciou_Ekoprofil

Okrem plných dverných panelov zahŕňa ponuka Ekoprofilu mimoriadne veľké množstvo panelov s čiastočným presklením jedným, alebo viacerými sklami.

Vchodové dvere s čiastočným presklením_Ekoprofil

Typov skiel je na trhu rovnako mnoho typov, no najpopulárnejšie je satinované sklo (alebo mliečne či pieskované sklo), ale obľube sa tešia aj sklá so zrkadlovým efektom (Antisol, Stopsol, Antelio). V prípade, že dvere majú na bočnej strane, oboch bočných stranách či na svojej vrchnej časti svetlík, je vyplnený rovnakým sklom ako je sklo v dvernom paneli.

Štandardne je na vchodových dverách viditeľný dverný rám, krídlo a samozrejme výplň. Nie je to však nevyhnutne nutné. Dizajn dverí výrazne zatraktívni dverná výplň, ktorá kryje krídlo. Krídlový profil samozrejme použitý je, no výplň nie je v ňom vložená ako v okne sklo, ale výplň je väčšia a krídlo prekrýva. Toto prekrytie môže byť z exteriérovej strany, alebo z oboch strán (obojstranný prekryv je možný iba pri dverách hliníkových).

Vchodové-dvere-s-vloženou-dvernou-výplňou_Ekoprofil.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na záver si vyberte dizajn madla alebo kľučky a dvere k „zamilovaniu“ sú takmer na svete!

Tak nech sa vám za vašimi novými dverami z Ekoprofilu bezpečne oddychuje a dobre vykračuje každé ráno. 

Related Posts