Dvere vás ochránia

Nielen v čase dovoleniek treba myslieť na ochranu našich obydlí. Okrem kvalitných okien vám vysoký stupeň ochrany poskytnú aj bezpečnostné dvere, vďaka ktorým môžete pokojne spávať a bez strachu o svoj majetok odchádzať napríklad do práce.

Exteriérové dvere bezpečnostné ekoprofil

Dvere do bytu odolajú dlhoprstým

Bezpečnostné dvere niekedy na prvý pohľad ani nerozoznáte od bežného typu dverí. Ich dizajn prispôsobujete svojmu vkusu. Pokiaľ máte pocit, že tie vaše dvere by prekonal aj „lupič amatér“, bude rozumné vymeniť pôvodné, rokmi opotrebované dvere za nové, a to rovno bezpečnostné. Možno si poviete, že taký luxus nepotrebujete, lebo aj tak sú váš byt a domácnosť poistené a vám nemajú čo ukradnúť…

Niektoré predmety, ktoré máte uschované, majú možno pre vás nevyčísliteľnú spomienkovú hodnotu, či už ide o šperky alebo starožitné predmety po starých rodičoch. Naviac máločo je nepríjemnejšie, ako nájsť rozhádzaný celý byt po nevítanej návšteve, či dokonca túto nevítanú návštevu stretnúť napríklad v noci v kuchyni. Bezpečnostné dvere sa delia na štyri bezpečnostné skupiny. Pri ich určovaní sa certifikované skúšobne riadia platnými európskymi normami. Najjednoduchším typom takýchto dverí sú bezpečnostné dvere do bytu, ktoré sú odolné voči miernym mechanickým atakom. Ak sa teda zlodej rozhodne dobýjať sa k vám kopancami či údermi, dvere zohrajú funkciu ochranného štítu a zlodeja dnu nevpustia.

Dnes sa však málokedy stretávame s dlhoprstými, ktorí by do terénu šli nepripravení, bez dobrej výbavy na vlámanie. Práve preto je najvhodnejšie si do bytu zvoliť bezpečnostné dvere s triedou odolnosti dva alebo tri. Skrutkovače, kliešte, háky, drôty ani páčidlá vlamačovi neumožnia dostať sa k vám na lov, a tak už nemusíte mať obavu, či sa vrátite do bytu v takom stave, ako ste ho nechali pred odchodom.

zámok pre bezpečnostné dvere ekoprofil
Bezpečenostné dvere
bezpecnostna klucka

Zosilnené vchodové dvere s nádherným dizajnom

Bezpečnostné dvere do bytu, resp. vchodové dvere do domu lákajú nielen svojimi vynikajúcimi vlastnosťami, akými je rozhodne pevnosť a odolnosť voči mechanickému poškodeniu, ale tiež nápaditým dizajnom. Rôzne dekory dreva i v kombinácii s presklenými časťami pôsobia elegantne a v mnohých prípadoch naozaj luxusne. Kto do chodby svojho domu potrebuje vpustiť viac slnečných lúčov, jednoznačne najlepšou voľbou sú bezpečnostné vchodové dvere so sklenenými prvkami, či už v podobe oblúkov, obdĺžnikov, alebo štvorčekov.

Sklo je upravené tak, aby vás dvere neobrali o súkromie, no zároveň ani o svetlo zvonka. Ak ste si doteraz v predsieni svietili aj počas dňa, s novými dverami od starých zvykov môžete konečne upustiť. V ponuke bezpečnostných vchodových dverí nájdete plné s hladkým povrchom, ale aj ozdobne dekorované lisovaným vzorom. V sortimente spoločnosti Ekoprofil je možné bezpečnostné vchodové dvere v tretej bezpečnostnej triede dokonca dodať aj ako ako akustické, s utlmením hluku až 42dB. Pokiaľ bývate v rušnej časti mesta alebo v paneláku, kde sa delíte o spoločnú chodbičku s hlučnými susedmi máte po starostiach. Už nikdy viac sa nemusíte budiť na ich nočné príchody ani na brechot psa či hrkotanie bicyklov.

Bezpečnostné vchodové dvere vám poslúžia pokojne aj celý život, oplatí sa zainvestovať do bývania bez strachu. Naďalej platí, že najohrozenejšou skupinou ľudí z hľadiska vlámaní sú starší a nevládni ľudia, ktorí sa pred zlodejmi nedokážu ubrániť a často si ukladajú väčšie sumy peňazí „do ponožky“.

vyber_dvere
11. októbra 2017