Plastové alebo hliníkové vchodové dvere?

Plastové vchodové dvere sú praktické a dokážete si vybrať z rôznych prevedení

Populárne plastové vchodové dvere sú kombináciou plastového rámu dverí, dverného krídla, kovania a výplne, ktorou môže byť izolačné sklo, izolačný hladký panel, alebo špeciálny dekoračný panel, ktorý je kombináciou plnej, nepriehľadnej plochy a presklených častí. Práve spojením týchto 4 hlavných komponentov si dokážete ideálne vybrať dvere, spĺňajúce Vaše predstavy a ladiace s oknami a s celkovým charakterom domu. Inak by mali vyzerať dvere v moderných minimalistických domoch, inak v tradične ladených domoch. Pri prvých spomínaných nemusíte voliť členitú výplň, postačia vám hladké dvere s celým presklením a dôrazom na farbu samotného krídla. Svoje urobia výrazné doplnky – madlo, či okopový plech. Pri tradičnejších typoch bývania s vidieckym akcentom môžete smelo experimentovať a starostlivo si vybrať dekoračný panel podľa vlastného vkusu s reliéfmi, ornamentálnym zasklením. Kvalitné plastové dvere majú vysokú pevnosť vďaka pevným oceľovým výstužiam, rohovým spevňujúcim elementom. Ich prednosťou sú výborné izolačné parametre vďaka samotným vlastnostiam plastového komorového profilu.

plastové vchodové dvere ekoprofil.sk

Hliníkové dvere sú stávkou na istotu

Kvalitné hlinikové dvere sú vhodné do frekventovaných priestorov – napríklad do predajní, škôl, vchodov do bytových domov, ale veľmi bežne aj do rodinných domov, kde z hľadiska rozmerov už plastové dvere sú nevhodné. Výplň môže byť rovnaká ako pri plastových dverách, teda sklo, alebo izolačný panel. Líši sa materiálom, z ktorého je výplň vyrobená a tiež samotná povrchová úprava. Najčastejšie sa používa nástrek práškovou farbou v ľubovoľnom odtieni, možná je aj laminácia fóliou s drevodekorom, alebo špeciálna úprava lakovaním s dekorom dreva “decoral”.

Hliníkové dvere majú vysokú pevnosť, no ich izolačné vlastnosti nedosahujú na vlastnosti kvalitných a teplých plastových dverí.

 

Rozhodne je potrebné riešiť vhodnosť do „toho či onoho“ objektu individuálne. Vy sa ale máte s kým poradiť 🙂  Obráťte sa na odborných poradcov v Ekoprofile… 

12. októbra 2017