Doplnky

Ponuka doplnkov za účelom zvýšenia úžitku, estetiky a individualizácie Vašich nových okien je mimoriadne široká. Zahŕňa viac typov interiérových a exteriérových žalúzií, interiérové a exteriérové rolety, medzisklenné a nalepovacie mriežky, interiérové a exteriérové parapety, sieťky proti hmyzu, …

Tieto základné informácie nech Vám slúžia iba ako úvod, ďalšie informácie Vám ochotne poskytneme buď pri osobnej návšteve v našich prevádzkach, telefonicky, alebo mailom.

INTERIÉROVÉ ŽALÚZIE Horizontálne

Interiérové horizontálne žalúzie sú najjednoduchšou a aj najlacnejšou ochranou pred slnečnými lúčmi ako aj nežiaducimi pohľadmi z okolia.

Sú určené do okien s izolačným dvojsklom alebo trojsklom. Vyznačujú sa skrytým systémom upevnenia, vďaka čomu dizajn okna nijak neutrpí. V súčasnej dobe dodávame celotieniace interiérové žalúzie so zvýšenou schopnosťou tieniť lúče slnka (vďaka možnosti úplneho zaklopenia lamiel) bez príplatku, t.j. v cene základných Isodesign žalúzií. Interiérové žalúzie pozostávajú z hliníkových lamiel a oceľového nosníka so skrytou kompletnou mechanikou. Nosník môže mať podľa typu hranaté, alebo oblé tvary. Farebnosť lamiel umožní zladenie s akýmkoľvek interiérom, nakoľko farebných prevedení je viac ako 50.

Samozrejmosťou sú imitácie dreva, doladené k drevodekorom okien. Rovnako oceľový nosník je k dispozícii vo viacerých farbách RAL aj v imitáciách dreva. Ovládanie aj údržba je veľmi jednoduchá. Guličková retiazka slúži k natáčaniu lamiel i vyťahovaniu a spúšťaniu celej žalúzie.

INTERIÉROVÉ ŽALÚZIE Vertikálne

Ich uplatnenie je predovšetkým v komerčných priestoroch, ako sú kancelárie, predajne, ale vďaka svojej širokej škále farebných a štruktúrovaných prevedení sú vhodné aj do bytových priestorov (tu nahrádzajú tradičné bytové prvky, ako závesy a záclony).

Majú značnú schopnosť dekoračne dotvárať interiér. Na obsluhu mechaniky vertikálnych žalúzií slúži guličková retiazka a lanko so závažím. Lamely sú však citlivé na zašpinenie a údržba nie je práve najľahšia.

Ich montáž je jednoduchá. Niekedy je z priestorového hľadiska potrebné montovať vodiaci nosník na konzoly, čo proces komplikuje a esteticky neprispieva.

EXTERIÉROVÉ ŽALÚZIE

Exteriérové žalúzie sú najpoužívanejším exteriérovým tieniacim prvkom, vďaka najúčinnejšej ochrane tepelnej pohody v interiéri. Ich prednosťou je plynulá regulácia prirodzeného osvetlenia. Zachycuje priame slnečné lúče a chráni pred jeho škodlivými vplyvmi. Pohon žalúzie môže byť zabezpečovaný kľukou, šnúrou alebo elektropohonom na 230V.

Motorový pohon má okrem pohodila výhodu v možnosti zapojenia do centrálneho systému riadenia. V prípade, že pri stavbe objektu bolo počítané s montážou exteriérových žalúzií je celá roletová krabica ukrytá pod omietkou no pri rekonštrukcii je krabica umiestnená pred oknom, alebo nad oknom, čo však zmenšuje svetlosť celého okna.

EXTERIÉROVÉ ROLETY

V súčasnej dobe sa pri novostavbách rodinných domov stávajú exteriérové hliníkové rolety bežnou súčasťou okien. Vďaka svojej veľkej variabilite je ich možné použiť pre všetky typy okenných otvorov. Je veľa dôvodov prečo inštalovať hliníkové exteriérové rolety práve na Vaše okná. Rolety znižujú tepelné straty až do 40%, znižujú hlučnosť o 16dB a vynikajúco chránia pred slnečnými lúčmi. Hliníkové rolety chránia taktiež konštrukciu okien pred poveternostnými vplyvmi, čím narastá ich životnosť. V neposlednom rade strážia Vaše súkromie a majetok. Proti nadvihnutiu sú rolety chránené špeciálnou pružinou. Rovnako ako exteriérové žalúzie môžu byť ovládané ručne alebo motoricky. Rolety delíme podľa umiestnenia roletového bubnu a následne spôsobu montáže na dva základné typy. Predokenné a nadokenné. Rolety je taktiež možné použiť na zakrytie zimných záhrad.

INTERIÉROVÉ ROLETY

V minulosti slúžil tento neesteticky pôsobiaci kus látky len ako zatemňovací prvok. Rolety ponúkajú rovnako ako žalúzie účinnú ochranu pred slnečnými lúčmi, teplom a nežiaducimi pohľadmi z okolia. Ich dekoračnú schopnosť nie je možné zaprieť, najmä vďaka mimoriadne širokému výberu prevedení látok v našej spoločnosti, ako aj vďaka elegantnému krytu celej mechaniky roletového systému, ktorý môže byť v rozličných farebných prevedeniach. Pri nízkych vonkajších teplotách udržujú rolety teplo v interiéri.

SIETE PROTI HMYZU

Siete proti hmyzu sú najefektívnejšou prirodzenou ochranou pred nepríjemným hmyzom. Napriek ich vysokej praktičnosti, sú aj elegantným a moderným doplnkom Vašich okien, či dverí. Sieťka zo sklolaminátového vlákna, ktoré nepodlieha korózii a dobre toleruje teplotné rozdiely, spolu s hliníkovým profilom zaručujú dlhú životnosť celého produktu. Ich montáž aj demontáž je veľmi jednoduchá, a zvládne ju s ľahkosťou aj laik. Počas zimných mesiacov je vhodné sieťku zdemontovať (a odložiť napr. pod posteľ) z dôvodu rizika prípadného poškodenia namrznutím ľadom. Farebných prevedení je rovnako niekoľko (biela, hnedá RAL, imitácie dreva). Dverové siete so samozatváracími pružinami na pántoch sú vhodné na balkónové alebo terasové dvere.

MEDZISKLENNÉ MRIEŽKY

Medzisklenné mriežky výrazne individualizujú celé okno a podčiarkujú estetickosť celej stavby. Interiéry vďaka nim nadobudnú zvláštnu atmosféru a neopakovateľný charakter. Pri výbere vhodných mriežok je nevyhnutné zohľadniť rozmery okien a zaklennej plochy, aby boli mriežky proporcionálne prispôsobené. Mriežky sa vyrábajú a vkladajú do medzisklenného priestoru natrvalo. Ich výber je široký a zahŕňa priečky bielej farby, strieborné, zlaté, imitácii zlatého dubu, mahagónu, orechu, tmavého dubu, … Ich hrúbky sú 8, 16, 25 alebo 45 mm. Mriežky na plastové okná môžu byť aj nalepovacie z vonkajšej strany skla (falošné delenie okenného krídla), alebo plnohodnotná priečka v krídle, rozdeľujúca sklo (na spôsob priečky v balkónovom krídle).

PARAPENÉ DOSKY INTERIÉROVÉ

Parapetné dosky montované pri výmene plastových okien pod okenný rám z interéru plnia estetickú, ale i praktickú funkciu. Jedná sa o komôrkové profily z PVC, na ktoré je teplom a tlakom nanášaná obdobne ako na samotné okná s imitáciou dreva PMMA fólia s požadovaným farebným odtieňom. PVC parapetné dosky dodávame v šírkach od 100 mm až do 600 mm (ostupňované väčšinou po 50 mm), pričom pozdĺžny rez celej parapety nie je výraznejší problém a teda šírku je možné prispôsobiť podľa priestorových možností a aktuálnej potreby. PVC parapetné dosky sú určené k montáži výhradne v interiéri. Pri použití v interiéri sú stabilné a tvarovo nemenné.

 

Výnimku môžu tvoriť parapetné dosky, vysunuté viac ako 10 až 15 cm do priestoru, bez pomocných podpier, kde po čase môže dôjsť k únave materiálu a miernemu prehnutiu. V iných prípadoch je mimoriadne odolný voči vode, vlhku, teplu až do 60oC, mechanickému poškodeniu, oteru i voči UV žiareniu. PVC parapety sú ľahko udržiavateľné bežnými čistiacími postriedkami, sú samozhásajúce a recyklovateľné. Alternatívou k PVC parapetným doskám sú drevotrieskové parapetné dosky, ktorých cena je však výrazne vyššia a úžitkové vlastnosti takmer rovnaké. K parapetným doskám sú v ponuke plastové koncovky v príslušných farbách, na estetické ukončenie po stranách.

PARAPENÉ DOSKY EXTERIÉROVÉ

Hlavnou úlohou exteriérových parapetných dosiek je odvádzať dažďovú vodu pred fasádu, aby nedochádzalo k vlhnutiu muriva. Ich presah cez fasádu by mal byť cca 30 mm. Plechové parapetné dosky dodávame v šírke od 100 mm až do 500 mm (ostupňované väčšinou po 25 mm).

 

Vyrábajú sa z hliníkového a pozinkovaného plechu (hrúbka Al plechu od 1 do 2 mm, PZ plechu od 0,6 do 0,8 mm), alebo extrudovaného hliníkového profilu v hrúbke 1,8 až 2,3 mm. Najbežnejšie farby sú biela a hnedá a nanášanie farebnej vrstvy je technológiou lakoplastovania (obdobne ako na moderné plechové strešné krytiny). Vyrobiť ich je však možné aj v ľubovoľnej farbe RAL striekaním práškovou farbou, no takáto zákazková výroba sa jednoznačne prejaví negatívne na cene. Plechové parapetné dosky sú odolné voči vonkajším vplyvom, zaťaženiu, ľahko udržiavateľné a farebne stále. K parapetným doskám sú v ponuke plastové koncovky v príslušných farbách, na estetické ukončenie po stranách.