Rekonštruujeme dom

rekonstrukcia domu ekoprofil.sk

Zatepľujete? Meníte strechu, či okná a dvere? Pristavujete Váš dom?

Čaká Vás veľa rozhodnutí a taktiež potrebujete veľa peňazí. Určite by ste chceli, aby bola rekonštrukcia Vášho domu čo najkvalitnejšia, najtrvalejšia a nie predražená. Možno by ste boli radi, keby ste už nikdy nemuseli opakovane dom rekonštruovať, ale radšej si odložiť peniaze na krásnu dovolenku, či nové auto…

Keď ste sa už rozhodli zrekonštruovať dom, odporúčame venovať výberu remeselníkov, ako aj materiálov náležitú pozornosť. K mimoriadne dôležitým materiálom radíme aj okná, či už plastové okná, hliníkové, alebo drevené a rovnako vchodové, či interiérové dvere. Rozhodne je vhodné, aby nad priebehom prác dozeral niekto, kto sa problematike rozumie. V určitých prípadoch Vám to priamo prikazuje stavebný zákon. Predídete tak nechceným prekvapeniam a znehodnoteniu Vášho úsilia aj peňazí.

Vyberte si kvalitné materiály tak, aby ste kôli ušetreným niekoľkým stovkám, či tisícom nemuseli o pár rokov rekonštruovať zrekonštruovaný dom 🙁

Typy okien pre rekonstrukciu ekoprofil.sk

Pravdepodobne Váš dom nebude po zateplení a celkovej rekonštrukcii pasívnou stavbou, zrejme ani nízkoenergetickou. To ale neznamená, že si máte zvoliť jednoduché okná, bez dostatočných izolačných parametrov.

Skúsenosť ukazuje, že technológie a izolačné parametre okien a dverí napredujú. Ak ste menil okná, či dvere pred 5 rokmi, tak dnes sú už zrejme morálne zastaralé. Na rodinný dom odporúčame takmer nevyhnutne voliť izolačné 3-sklo a profil okna so stredovým tesnením od nejakého overeného výrobcu. Do skla odporúčame tzv. “teplý rámik”, vďaka ktorému sa Vaše nové okná nebudú takmer vôbec rosiť.

Voľbou takéhoto okna dosiahnete úsporu na vykurovaní vplyvom výborných izolačných vlastností okna a zároveň vplyvom vysokej tesniacej schopnosti a okno bude morálne moderné ešte pekne dlho 🙂

Prinášame Vám na Váš “skoro nový” dom 2 dokonalé riešenia:

Okno Veka Softline 76 MD, a Deceuninck Eforte.

Obe tieto riešenia sú dokonalé prémiové značkové okná, disponujú stredovým tesnením, teplým rámikom v skle, bezpečnostným kovaním a mimoriadne širokým spektrom farieb profilu. Od pastelových, cez sivé, až po drevodekory (zlatý dub, orech, tmavý dub, mahagon, winchester a mnohé iné). Spolu takmer 70 laminácií.

Pozrite sa na plastové okno Veka Softline 76

Tiež sa pozrite na Plastové okno Eforte

Zastavte sa v našich predajniach a vyberte si svoje dokonalé okno na rekonštruciu Vášho domu

Ak teda rekonštruujete, alebo plánujete rekonštruovať dom, zrejme ste neboli spokojní s jeho vzhľadom, spotrebou energií, dispozičným riešením.  Nechajte si predstaviť niekoľko typov okien a dverí, ktoré by boli do vášho domu vhodné. Príďte do našich predajní a vyberte si aj farebné prevedenie okna. Farebných možností je cez 50, pokiaľ hovoríme o plastových oknách. Pri hliníkových oknách a dverách je možností ešte oveľa viac.