Drevené a drevohliníkové okná

Spoločnosť ALBO už viac ako 20 rokov patrí medzi českú špičku na trhu s drevenými a drevo-hliníkovými oknami. Charakterizuje ich kvalitné prevedenie a dizajn, ktorý zaujme aj najnáročnejších zákazníkov. Svedčí o tom orientácia na náročné trhy západnej európy a severské štáty. Najmodernejšie výrobné technológie sa podieľajú na vysokej technickej vyspelosti výrobkov. Drevené okná sa vyrábajú z eurohranolov zo smreku, borovice, duba alebo iných drevín podľa požiadaviek klienta, a to 5-stupňovým systémom povrchovej úpravy, čím sa maximálne zvyšuje odolnosť dreva voči nepriaznivým vplyvom počasia. Farebných variácií pre drevené okná je takmer 40 a pre okná s exteriérovou stranou z hliníka je k dispozícii celý vzorkovník RAL.

  

Pri výrobe sú spracovávané predovšetkým eurohranoly z drevín: smrek, borovica, meranti, červený smrek, dub a iné podľa špeciálneho priania klienta. Eurohranoly sú stabilné viacvrstvové lepené hranoly s napojením, alebo bez viditeľného napojenia, vysušené na požadovanú vlhkosť.

Špecialitou drevených okien ALBO je jedinečný 5-stupňový systém povrchovej úpravy, ktorá v maximálnej možnej miere predlžuje krásny vzhľad dreveného okna. Povrchová úprava prebieha v týchto stupňoch:

  1. impregnácia pohľadovej strany hranolov,
  2. hĺbková impregnácia,
  3. farebný impregnačný základ,
  4. plniaca medzivrstva,
  5. vysokotlakový nástrek vrchnej lazúry až 300µm. Tento nový systém povrchovej úpravy je odvodený z novej technológie výroby lepiacej živice a má až o 200% vyššiu ťažnosť vrchnej lazúry ako bežné eurookná. Odolnosť voči nárazu je až o 30% vyššia ako u bežných eurookien.

Drevené a drevohliníkové Okná ALBO majú krásny rovnomerný povrch s príjemným optickým vnemom, malú citlivosť voči pôsobeniu vody pri ich súčasnej vysokej paropriepustnosti. Farebných variácií pre drevené okná je takmer 40 a pre okná s exteriérovou stranou z hliníka je k dispozícií celý vzorkovník RAL.

 

Prvotriedne kovanie Roto je vybavené 3 bezpečnostnými bodmi na každom jednokrídlovom okne a 5 bezpečnostnými bodmi na každom dvojkrídlovom okne, štvorpolohovou kľučkou, poistkou proti zveseniu okna a chybnej manipulácii. Za príplatok je možné doobjednať kovanie zaradené do bezpečnostných tried, WK1, WK2, alebo WK3, prípadne mimoriadne luxusné skryté kovanie vo vnútornej drážke rámu.

Okná majú v základe celoobvodové stredové tesnenie medzi rámom a krídlom okna, ako aj prídavné protihlukové tesnenie na krídle.

Na drevených eurooknách je osadená krídlová okapnica aj rámová okapnica Donau Thermo z eloxovaného hliníku v prevedení bronz (stredný, alebo tmavý), strieborná a biela. Je kombinovaná s plastom a ten je pri zatvorenom okne v dotyku s dorazovým tesnením. Tým sa vylučuje zatečenie vody (či už dažďovej, alebo skondenzovanej) do dreva a následná degradácia drevnej hmoty.

 

Spoločnosť využíva systém riadenia kvality ISO 9001:2001

 

Predajné strediská spoločnosti EKOPROFIL sú autorizovaným predajcom spoločnosti ALBO v Slovenskej republike.