Drevené a drevohliníkové okná Albo

logo albo ekoprofil.sk

Spoločnosť ALBO je jedným z najvýznamnejších českých výrobcov drevených a drevohliníkových okien, vchodových dverí, zimných záhrad, sekčných garážových brán, posuvných stien, presklených fasád a iných špeciálnych výrobkov, vyznačujúcich sa dokonalou kvalitou prevedenia a precíznosťou. Tradícia výroby viac ako 17 rokov, odborní pracovníci a najmodernejšie výrobné technológie, zahrňujúce CNC obrábacie centrá, silikónovací automat, lakovňu s riadeným procesom schnutia farby, sú garanciou technickej vyspelosti a kvality všetkých výrobkov aj pre najnáročnejších klientov.

Pri výrobe sú spracovávané predovšetkým eurohranoly z drevín: smrek, borovica, meranti, červený smrek, dub a iné podľa špeciálneho priania klienta. Eurohranoly sú stabilné viacvrstvové lepené hranoly s napojením, alebo bez viditeľného napojenia, vysušené na požadovanú vlhkosť.

Špecialitou okien ALBO je jedinečný 5-stupňový systém povrchovej úpravy, ktorá v maximálnej možnej miere predlžuje krásny vzhľad dreveného okna. Povrchová úprava prebieha v týchto stupňoch:

1) impregnácia pohľadovej strany hranolov
2) hĺbková impregnácia
3) farebný impregnačný základ
4) plniaca medzivrstva
5) vysokotlakový nástrek vrchnej lazúry až 300 µm.

Tento nový systém povrchovej úpravy je odvodený z novej technológie výroby lepiacej živice a má až o 200% vyššiu ťažnosť vrchnej lazúry ako bežné eurookná. Odolnosť voči nárazu je až 30% vyššia ako u bežných eurookien. Okná ALBO majú krásny rovnomerný povrch s príjemným optickým vnemom, malú citlivosť voči pôsobeniu vody pri ich súčasnej vysokej paropriepustnosti. Farebných variácií pre drevené okná je takmer 40 a pre okná s exteriérovou stranou z hliníka je k dispozícii celý vzorkovník RAL.

Prvotriedne kovanie Roto je vybavené 3 bezpečnostnými bodmi na každom jednokrídlovom okne a 5 bezpečnostnými bodmi na každom dvojkrídlovom okne, štvorpolohovou kľučkou, poistkou proti zveseniu okna a chybnej manipulácii. Za príplatok je možné doobjednať kovanie zaradené do bezpečnostných tried, WK1, WK2, alebo WK3, prípadne mimoriadne luxusné skryté kovanie vo vnútornej drážke rámu.

Okná majú v základe celoobvodové stredové tesnenie medzi rámom a krídlom okna, ako aj prídavné protihlukové tesnenie na krídle. Na drevených eurooknách je osadená krídlová okapnica aj rámová okapnica Donau Thermo z eloxovaného hliníku v prevedení bronz (stredný, alebo tmavý), strieborná a biela. Je kombinovaná s plastom a ten je pri zatvorenom okne v dotyku s dorazovým tesnením. Tým sa vylučuje zatečenie vody (či už dažďovej alebo skondenzovanej) do dreva a následná degradácia drevnej hmoty.

Spoločnosť využíva systém riadenia kvality ISO 9001:2001